r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Sprawozdanie z Dożynek Gminnych
04-09-2017

Sprawozdanie z Dożynek Gminnych

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia tj. 26-27 na stadionie sportowym w Trzydniku Dużym odbyły się dwudniowe dożynki gminne. Już od wczesnych godzin rannych trwały przygotowania do tego ważnego rolniczego święta. Zaangażowani w prace byli zarówno pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, pracownicy interwencyjni jak i mieszkańcy poszczególnych sołectw.

W pierwszy dzień naszego corocznego święta plonów oprócz występów artystycznych dzieci i młodzieży z okolicznych szkół odbył się również jak co roku „Turniej Sołectw”. Tegoroczne dyscypliny to między innymi: wywożenie sołtysa na taczce, przeciąganie opony, „zbieranie podatków”, przeciąganie liny. Zwycięzcą turnieju zostało Sołectwo Trzydnik Duży. Wieczorem zaś, do tańca przygrywały zespoły Disco Polo.

Drugi dzień dożynek rozpoczął się od uroczystej mszy świętej na stadionie w Trzydniku Dużym. Potem odbyło się tradycyjne przekazanie chleba przez tegorocznych starostów Dożynek, którymi byli pani Elżbieta Młynarska oraz  pan Dariusz Drewniak. Po przemówieniu Pana Wójta i zaproszonych gości, nastąpiło zaprezentowanie wieńców dożynkowych i tradycyjne ich ośpiewanie. Podczas trwania części artystycznej powołana komisja konkursowa wyłoniła najładniejszy wieniec dożynkowy w dwóch kategoriach: wieniec tradycyjny, oraz wieniec współczesny do których zostało zgłoszonych 13 wieńców. Zwycięzcami konkursu w kategorii wieniec tradycyjny została grupa wieńcowa z Rzeczycy Ziemiańskiej, natomiast  najładniejszy wieniec współczesny został  wykonany przez wspólną grupę wieńcową Sołectwa Zielonka i Sołectwa Łychów Szlachecki. Konkursom nie było końca. Kolejno zostały wręczone nagrody za konkurs na „Najbardziej zadbane gospodarstwo rolne”, którego zwycięzcami zostali Państwo Leokadia i Marcin Łukasikowie oraz konkurs na „Najładniejszy ogród przydomowy” w którym wygrał ogród Pani Beaty Stachulskiej. Na Trzydnickich Dożynkach nie mogło zabraknąć również stoisk promocyjnych wystawianych corocznie przez poszczególne sołectwa. W tym roku swój dorobek artystyczny i kulinarny prezentowało aż 9 sołectw. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci.

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: