r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Wakacje z ośrodkiem kultury
18-07-2017

Wakacje z ośrodkiem kultury

Ponad 40 dzieci skorzystało w tym roku z oferty spędzenia wakacji z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trzydniku Dużym. Przez dwa tygodnie młodzi mieszkańcy gminy brali udział w zajęciach plastycznych, kulinarnych, sportowych, muzycznych i zabawach ruchowych, a także byli na dwóch wycieczkach.

Podczas wakacyjnych warsztatów w GOK dzieci na przykład tworzyły lampiony z makaronu, modele 3D samochodów i samolotów oraz serca z masy solnej, wykonywały magnesy i breloczki z modeliny, a także dekorowały słoiki wypełnione produktami spożywczymi. Nauczyły się również tworzenia skarbonek z plastikowych butelek PET i dekoracyjnych torebek na prezenty, a na zajęciach plastycznych mogły popuścić wodze fantazji, wykonując farbami prace abstrakcyjne. 

Były również kalambury, gry i zabawy animacyjne, tańce z balonami, Penguine Dance i tańce towarzyskie, zagadki i krzyżówki uczące szybkiego myślenia i kojarzenia faktów, zabawy z piłkami na Orliku oraz bitwa na balony wypełnione wodą. 

Organizatorzy nie zapomnieli także o walorach edukacyjnych wakacyjnych spotkań, dlatego na jedno z nich zaprosili funkcjonariuszkę Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, która przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i w ich okolicy. 

Podobnie jak w poprzednich latach dużym zainteresowaniem cieszyły się także wycieczki. Celem pierwszej eskapady było Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć dawne miasteczko oraz ekspozycje m.in. zakładu fryzjerskiego, sklepu żelaznego, kuchni żydowskiej, poczty, trafiki, piwiarni i domu burmistrza oraz wziąć udział w warsztatach pieczenia lubelskiego cebularza. 

Druga wyjazdowa propozycja trzydnickiego ośrodka kultury to wyjazd do Energylandii w Zatorze. W miejscowym parku zabaw uczestnikom wyprawy bardzo przypadły do gustu roller coastery, na których mogli doświadczyć ogromnych prędkości i przeciążeń, odwiedzić teatr, a także obejrzeć film w... 7D oraz pokazy tańca z ogniem. 

Wakacyjne zajęcia w GOK w Trzydniku Dużym prowadzili Magdalena Ciosek, Agnieszka Szymańska, Sławomir Nowak i Łukasz Ufniarz.

Dorośli mieszkańcy gminy w da lipcowe weekendy bawili się na festynach w Olbięcinie i Węglinie. Imprezę pod nazwą "Przedżniwiarki" w Olbięcinie zorganizowali Klub Nowoczesnych Kobiet i miejscowa OSP, natomiast na "Biesiadę pokoleń" do Węglina zaprosili członkowie Zespołu "Świteź", wspierani przez innych mieszkańców tej miejscowości. 

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-wakacje-z-osrodkiem-kultury-foto,17684.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: