r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Pierwsze spotkanie na "Stacji Poezja"
26-05-2017

Pierwsze spotkanie na "Stacji Poezja"

Zamiast „pisać do szuflady” poeci amatorzy z powiatu kraśnickiego kolejny raz przyjechali w czwartek 25 maja do Trzydnika Dużego. Tego dnia w miejscowym ośrodku kultury odbył się 18. konkurs wiersza autorskiego, który po raz pierwszy został zorganizowany pod hasłem Powiatowe Spotkania Poetów „Stacja Poezja”.

Oprócz nazwy zmieniła się formuła imprezy, która przez wiele lat była konkursem. - Odstąpiliśmy od oceniania uczestników, zamiast tego proponując kameralne występy osobom, które piszą wiersze, ale nie chcą brać udziału w rywalizacji. Pomysł okazał się trafiony, bo nasi goście nie czuli na sobie większej presji i swobodnie, nie tylko prezentowali swoje teksty, ale również opowiadali o swoich twórczych doświadczeniach i o początkach pisania - podsumowuje Ewa Sobota, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, który razem ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku zorganizował czwartkowe spotkanie.

Swoją twórczość zaprezentowało ponad 30 autorów z 6 gmin powiatu kraśnickiego, Kraśnika i Lublina. Tematy ich utworów były różne - od miłości i bajek, przez upływający czas i ból, po tematy religijne i teksty, nawiązujące do jutrzejszego święta mam.

Czytali je lub recytowali zarówno bardzo młodzi poeci, jak i osoby, które zajmują się pisaniem od wielu lat.

Gospodarzy z gminy Trzydnik Duży reprezentowali: Oliwia Bartnik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Księżej, Patrycja Krzysztoń z PSP w Woli Trzydnickiej, Aneta Paździora z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii i Maria Magdziak z Woli Trzydnickiej.

Bardzo liczna grupa poetów przyjechała z gminy Gościeradów, którą reprezentowali: Magdalena Leszczyńska, Weronika Ciuryło, Maja Klimek, Łucja Łyszczarz, Kamil Zgardziński, Paweł Żyła i Kacper Stola z Zespołu Placówek Oświatowych w Gościeradowie, Anastazja Bura z Publicznej Szkoły Podstawowej w Liśniku Dużym, Magdalena Mostrąg i Wiktoria Kamieniarz z Zespołu Szkół w Liśniku Dużym, Nikola Pawełek, Szymon Malinowski i Julia Woźnica z Zespołu Szkół w Księżomierzy oraz Zofia Ortyl z Księżomierzy Kościelnej.

Kilkoro uczestników tegorocznej imprezy mieszka w gminie Zakrzówek. To Karina Ryndak, Natalia Warsińska, Weronika Sumera, Magdalena Kostrzewa i Szymon Sobota i Wojciech Tylus z Zespołu Szkół w Zakrzówku, Honorata Chmiel z miejscowości Majdan Grabina i Helena Mazur z Zakrzówka Wsi.

Podczas trzydnickiego spotkania swoją twórczość prezentowali również: Maksymilian Kowal z Centrum Kultury w Annopolu, Natalia Iluk z Gimnazjum w Terpentynie w gminie Dzierzkowice, Jarosław Masztalewicz z Popkowic w gminie Urzędów oraz Ewa Mierzwa z Kraśnika i Anna Słabczyńska z Lublina.

Wszyscy poeci otrzymali książkowe upominki, ufundowane przez organizatorów, które wręczali zastępca wójta gminy Trzydnik Duży Dariusz Maciąg i dyrektor miejscowego ośrodka kultury Ewa Sobota oraz reprezentujący starostę kraśnickiego - Andrzej Gotner.

 

 

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-pierwsze-spotkanie-na-stacji-poezja-foto,17362.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: