r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Trzydnik Duży: "BardoGrajka" z Kingą Suchorą-Gnap
19-05-2017

"BardoGrajka" z Kingą Suchorą-Gnap

Kinga Suchora-Gnap, wychowanka trzydnickiego ośrodka kultury, będzie bohaterką najbliższej "BardoGrajki" w Kraśniku. Artystka, która od 5 roku życia uczęszczała na zajęcia wokalne i uczyła się gry na pianinie w Gminnym Ośrodku Kultury, wystąpi z zespołem w sobotę 20 maja o 19.00 w parku im. Jana Pawła II.

Artystka od najmłodszych lat z powodzeniem startowała w festiwalach i konkursach wokalnych, nie tylko o zasięgu lokalnym. Po zdobyciu pierwszych szlifów artystycznych w trzydnickim ośrodku kultury Kinga Suchora-Gnap rozwijała swoje zdolności w szkołach muzycznych - najpierw I stopnia w Kraśniku, a potem II stopnia w Lublinie. Kolejnym etapem były studia w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a teraz studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Tak jak w latach dzieciństwa jej talent dostrzegali także jurorzy "dorosłych" konkursów wokalnych. W ubiegłym roku zdobyła główną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego podczas Festiwalu Słowa w Piosence FRAZY 2016 w Poznaniu.

Oprócz występów scenicznych Kinga Suchora-Gnap pisze teksty i muzykę, a na co dzień uczy śpiewu solowego w Szkole Muzyki Rozrywkowej "Pro Musica" w Rzeszowie.

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-bardograjka-z-kinga-suchora-gnap,17321.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: