r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

 W "Krainie rumianku"
09-06-2017

W "Krainie rumianku"

Wycieczka do „Krainy rumianku” w Hołownie w powiecie parczewskim była pierwszą wyprawą starszych mieszkańców gminy Trzydnik Duży w ramach „Akcji Senior”. W poniedziałek 5 czerwca z propozycji trzydnickiego ośrodka kultury i wójta skorzystało ponad 40 osób w wieku co najmniej 60 lat.

Uczestnicy eskapady zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza brała udział w warsztatach zielarskich, podczas których seniorzy wykonywali świece z prawdziwego pszczelego wosku i sprawdzali jakie właściwości ma olejek rumiankowy. Druga grupa uczyła się m.in. wykonywania glicerynowych mydełek z naturalnych ziół.

Trzydniccy seniorzy odwiedzili również wiejskie SPA, kosztowali miejscowych potraw, a poznając historię "Krainy rumianku", czyli wioski tematycznej, mogli się przekonać jak dawniej się żyło, pracowało i odpoczywało. Program wizyty uzupełnił występ zespołu obrzędowego "Rumenok" z Hołowna.

Czerwcowa wycieczka to jedna z wielu inicjatyw realizowanych w ramach "Akcji Senior". Wspólnym celem warsztatów, spotkań i innych wydarzeń, jest aktywizacja starszych mieszkańców gminy oraz zachęcenie ich, by wyszli z domów, dzieli się swoim doświadczeniem i zdobywali nowe umiejętności.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-w-krainie-rumianku-foto,17444.html )

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: