r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Kawałek plakatu
13-03-2023

Promocja lokalnych artystów na nowym sprzęcie

Eksponowanie sztuki to też sztuka. Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym ma już wyposażenie, które pomoże w organizacji nowoczesnych wystaw. Sprzęt, kupiony za pieniądze z Unii Europejskiej, zostanie wykorzystany podczas wystawy promującej twórczość lokalnych artystów. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w środę 15 marca.

O pieniądze postarało się Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej, które za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej pozyskało na ten cel 11 tysięcy złotych. Zakup m.in. systemu wystawowego, stojaków i słupków oraz "potykaczy reklamowych" wsparła firma "Akpol" Adama Kusia z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii.


Podczas środowej wystawy swoją twórczością pochwali się instruktorka plastyki z trzydnickiego ośrodka kultury Olimpia Koziej-Kula oraz członkinie miejscowego klubu seniora - Halina Drzewiej-Sosnówka, Mirosława Drzewień, Teresa Sobala i Lidia Tryka. Olimpia Koziej-Kula zaprezentuje rzeźbę, ceramikę i fotografie, Halina Drzewiej-Sosnówka z Rzeczycy Ziemiańskiej-Kolonii pochwali się wyrobami z haftu, Mirosława Drzewień z Pasieki - obrazami, Teresa Sobala z Trzydnika Dużego - koronkarstwem, a Lidia Tryka z Woli Trzydnickiej pokaże "powertex".

Środowa wystawa w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym zostanie otwarta o 17.00.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-promocja-lokalnych-artystow-na-nowym-sprzecie,28591.html

Plakat

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

grafika
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: