r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Kawałek plakatu
09-03-2023

"Sztetl Kraśnik" na Dzień Teatru

Wprawdzie w Trzydniku Dużym nie ma teatru, ale mieszkańcy gminy kolejny raz będą obchodzić Międzynarodowy Dzień Teatru. Miejscowy ośrodek kultury zaprasza w niedzielę 12 marca na spektakl pod tytułem "Sztetl Kraśnik" w wykonaniu grupy "Notoco senior".
To amatorski teatr, założony i kierowany przez Monikę Nitkiewicz-Mitrut, a działający w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku od 2011 roku. Grupa tworzy spektakle oparte na doświadczeniach, przeżyciach i pomysłach członków zespołu. Autorzy odwołują się w nich do aktualnych problemów społecznych, często trudnych, na przykład wykluczenia, problemów psychicznych i trudnych relacji międzypokoleniowych czy molestowania.

"Sztetl Kraśnik" to podróż w przeszłość do miejsc, których już nie ma albo wyglądają zupełnie inaczej niż kiedyś. Widzowie razem z bohaterkami widowiska zaglądają do przedwojennych domów, dotykają tradycji, doświadczają radości i żalu z faktu, że sztetla już nie ma. - I tak w każdy piątkowy wieczór zapalały się szabasowe świece w połowie domów w przedwojennym Kraśniku. Dzisiaj trudno odnaleźć ślady tamtego życia, z dawnej dzielnicy żydowskiej nie zostały nawet ruiny. Spacerując ulicami możemy się tylko zastanawiać, czy pozostał ktoś z żydowskiej społeczności miasta. Może ktoś wie coś na ten temat?" - pytają w zapowiedzi autorzy przedstawienia.

Widowisko wyreżyserowała Monika Nitkiewicz-Mitrut, a występują w nim: Barbara Gawlik, Kazimiera Hałabis, Teresa Kawęcka, Grażyna Krawczyk, Barbara Lichwa, Barbara Pulikowska i Halina Sobczyk.

Za bilety nie trzeba płacić, a niedzielny spektakl w trzydnickim ośrodku kultury rozpocznie się o 17.00.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-sztetl-krasnik-na-dzien-teatru,28575.html?p=1

 Plakat

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: