r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Twórcze święto kobiet w ośrodku kultury
09-03-2023

Twórcze święto kobiet w ośrodku kultury

Były życzenia, bukiety kwiatów, słodkie upominki i podziękowania za lokalną twórczość artystyczną. Mieszkanki gminy Trzydnik Duży po raz 31. świętowały Dzień Kobiet na Twórczych Spotkaniach Kół Gospodyń Wiejskich. W tegorocznych obchodach, które odbyły się w środę 8 marca, wzięło udział około 120 gości.

Oprócz członkiń KGW byli wśród nich przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz miejscowych szkół i instytucji.

Świętowanie rozpoczęło filmowe podsumowanie ubiegłorocznych obchodów, w których wzięli wówczas udział m.in. uchodźcy z Ukrainy. Uzupełnieniem retrospekcji była piosenka "Panowie szanujcie artystki" z repertuaru Maryli Rodowicz do tekstu Agnieszki Osieckiej, która zmarła 7 marca 1997 roku, czyli w przeddzień Dnia Kobiet.

Potem życzenia złożyli paniom wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, asystent posłanki do parlamentu Europejskiego Beaty Mazurek Michał Stawiarski, wicestarosta kraśnicki Paweł Kudrel i członek zarządu powiatu Henryk Flis. Przedstawiciele samorządu powiatowego do życzeń dołączyli trzy okazałe torty, które zostały podzielone między uczestników uroczystości.

Tak jak w poprzednich latach podczas obchodów kobiecego święta wystąpili trzydniccy artyści. Publiczność wysłuchała m.in. piosenek wykonywanych przez solistki, związane z miejscowym ośrodkiem kultury - Kingę Latawiec, Kamilę Łączuk i Alicję Mozgawę, która zaprezentowała także układ taneczny, oraz grup akrobatycznych, prowadzonych przez Darię Just. Goście oklaskiwali również młodych artystów ze Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie, poetkę z Woli Trzydnickiej Marię Magdziak, a także popisy satyryczne KGW z Rzeczycy Księżej i Heleny Stachniak oraz występy Klubu Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina i kół gospodyń z Woli Trzydnickiej, Łychowa Gościeradowskiego i Łychowa Szlacheckiego.

Na zakończenie części artystycznej odbył się koncert Adriana Sendraka, młodego wokalisty z Trzydnika Dużego Kolonii, który rozwija swoje zdolności w ośrodku kultury pod okiem instruktora Sławomira Nowaka. Do tej pory Adrian Sendrak wystąpił na tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym oraz ubiegłorocznym jubileuszu Klubu Seniora "Radość życia". Podczas kobiecego święta artysta zaśpiewał kilka utworów z repertuaru Oskara Cymsa oraz Zenona Martyniuka i zespołu "Akcent", w tym hitowe "Przez twe oczy zielone".

Zgodnie z tradycją obchody Dnia Kobiet były również okazją do podsumowania ostatniego roku działalności KGW oraz podziękowań w postaci dyplomów i kwiatów, które wręczył wójt Krzysztof Serafin.

Dodatkowym upominkiem dla pań były bezpłatne warsztaty pielęgnacyjne dłoni i twarzy, a obchodom towarzyszyła wystawa koronkarstwa Teresy Sobali z Trzydnika Dużego. Misterne dzieła sztuki można oglądać w GOK w Trzydniku Dużym do najbliższego poniedziałku.

Wśród osób, które podczas środowej uroczystości obejrzały ekspozycję, byli: dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Lubelskiego Katarzyna Janiszewska, sekretarz gminy Trzydnik Duży Tomasz Mularczyk, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos oraz, goszczący po raz pierwszy w Trzydniku Dużym, pełnomocnik wojewody lubelskiego do spraw kultury ludowej Wojciech Cioczek.

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-tworcze-swieto-kobiet-w-osrodku-kultury-foto,28574,1.html

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: