r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

 Gminny konkurs małych recytatorów
10-05-2017

Gminny konkurs małych recytatorów

Uczniowie z Woli Trzydnickiej i Olbięcina oraz z Rzeczycy Księżej i Łychowa w gminie Trzydnik wystąpią w powiatowym etapie tegorocznego Małego Konkursu Recytatorskiego. Nominacje zdobyli podczas eliminacji gminnych, które odbyły się w trzydnickim ośrodku kultury we wtorek 9 maja.

Walczyło o nie 28 wykonawców, którzy w dwóch kategoriach wiekowych prezentowali wiersze lub fragmenty prozy.

W młodszej grupie recytatorów z klas I - III jurorom najbardziej spodobały się występy Piotra Pietrasa z klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Trzydnickiej, który pod opieką Małgorzaty Szabat przygotował wiersz "Koty, kotki i kocięta" Franciszka Klimka oraz Małgorzaty Pluder z klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Olbięcinie za wiersz "Żuk nie żuk" Jana Brzechwy opracowany pod kierunkiem Elżbiety Sender.

 

Spośród uczniów starszych klas podstawówek nominacje zdobyły Kamila Radwan z klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Księżej za wiersz Bolesława Leśmiana "Urszula Kochanowska" (op. Grażyna Surowiec) i Gabriela Kot z klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie, która zaprezentowała utwór Dagny Ślepowrońskiej zatytułowany "Miłość" (op. Katarzyna Surdacka).

Jury eliminacji gminnych przyznało również cztery wyróżnienia dla: Alicji Pasztaleniec z klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie (op. Małgorzata Kuryło) oraz Julii Skórki z klasy III (op. Andrzej Kamiński), Szymona Budy z klasy II (op. Renata Nagajek) i Natalii Odrzywolskiej z klasa IV PSP w Olbięcinie (op. Krystyna Maciąg).

Występy małych recytatorów oceniali pedagog i bibliotekarz z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska oraz instruktor teatralny z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie Andrzej Grzyb, a nagrody dla uczestników wtorkowych przesłuchań wręczał zastępca wójta Gminy Trzydnik Duży Dariusz Maciąg

Etap powiatowy organizowanego po raz 36. Małego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się 16 maja w Dzierzkowicach.

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: