r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Kawałek plakatu
20-02-2023

Dzień Kobiet na twórczych spotkaniach w ośrodku kultury

Dzień Kobiet w gminie Trzydnik Duży od ponad 30 lat jest obchodzony podczas Twórczych Spotkań Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku takie obchody odbędą się w środę 8 marca w miejscowym ośrodku kultury.

Zgodnie z tradycją, oprócz podziękowań i życzeń dla pań, spotkanie będzie okazją do prezentacji lokalnego dorobku artystycznego.
Na scenie będą się prezentować dorosłe zespoły śpiewacze i młodzi artyści, w tym wokaliści oraz grupy - taneczna i akrobatyczna z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym. Swoimi umiejętnościami pochwalą się również tancerze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie, a część artystyczną obchodów dopełni koncert Adriana Sendraka. To młody wokalista z Trzydnika Dużego Kolonii, który rozwija swoje zdolności w ośrodku kultury pod okiem instruktora Sławomira Nowaka. Do tej pory Adrian Sendrak wystąpił na tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym oraz ubiegłorocznym jubileuszu Klubu Seniora "Radość życia".

Obchodom będzie towarzyszyć wystawa rękodzieła Teresy Sobali z Trzydnika Dużego. Członkini miejscowego klubu seniora wykonuje ze specjalnych nici "łapacze snów" i wyroby dekoracyjne, które po raz pierwszy zaprezentowała w ubiegłym roku na Dożynkach Gminy Trzydnik Duży i Powiatu Kraśnickiego.

Prezentem dla pań będą również bezpłatne warsztaty pielęgnacyjne dłoni i twarzy.

Na 31. Twórcze Spotkania Kół Gospodyń Wiejskich z okazji Dnia Kobiet zapraszają wójt Krzysztof Serafin i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-dzien-kobiet-na-tworczych-spotkaniach-w-osrodku-kultury,28490.html?p=1

 

plakat

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: