r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

 Opowieści trzydnickie zebrane
17-02-2023

Opowieści trzydnickie zebrane

Sześć tekstów znajdzie się w pierwszym wydaniu "Opowieści z Ziemi Trzydnickiej". Napisali je mieszkańcy gminy Trzydnik Duży, a teraz oceni i opublikuje miejscowy ośrodek kultury.

Wśród autorów są dwie osoby niepełnoletnie i cztery dorosłe. - Liczba propozycji w Gminnym Konkursie Literackim może nie jest zbyt okazała, ale cieszy fakt, że napisały je osoby, które do tej pory nie zajmowały się tego typu działalnością, ale nasza propozycja zmobilizowała je do podjęcia tego wyzwania i być może ujawnienia drzemiących w nich talentów. Większość tekstów dotyczy historii rodzinnych, które teraz ma szanse poznać szersze grono odbiorców - mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.

W ten weekend konkursowe propozycje oceni jury, które ogłosi swój werdykt w przyszłym tygodniu. Wtedy też rozpocznie się publikacja zgłoszonych tekstów, które będą się pojawiać na profilu ośrodka kultury na Facebook’u.

Na marzec jest planowane spotkanie, podsumowujące konkurs, na którym rodzinne historie zaprezentują sami autorzy, a organizatorzy wręczą nagrody w postaci czytników eBook’ów i karnetów na basen w Kraśniku.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-opowiesci-trzydnickie-zebrane,28482.html?p=1

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: