r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Kto chce zagrać w gminnej orkiestrze?
13-02-2023

Kto chce zagrać w gminnej orkiestrze?

Orkiestra dęta w gminie Trzydnik Duży ma długą tradycję, ale od kilku lat instrumenty czekają na nowych muzyków. Miejscowy ośrodek kultury wraca do pomysłu reaktywacji zespołu, zachęcając do skorzystania z tej propozycji mieszkańców w różnym wieku.

Pierwsze spotkanie organizacyjne jest planowana na początek marca, ale zainteresowane osoby mogą już teraz zgłaszać się po dodatkowe informacje.

- Kilkadziesiąt lat temu mieliśmy w gminie orkiestrę dętą, która działała przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olbięcinie. W 2009 roku jej tradycje przejął zespół z Zespołu Placówek Oświatowych także w Olbięcinie, prowadzony przez kapelmistrza Stefana Nóżkę, ale zaprzestał działalności w czasie pandemii. Wracamy do tej koncepcji wierząc, że znajdzie się grupa ludzi, którzy będą chcieli kontynuować orkiestrową tradycję pod kierunkiem kapelmistrza Kamila Czerwińskiego - mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.

Autorzy pomysłu liczą na zainteresowanie dzieci w wieku od 10 lat, młodzieży i dorosłych. Kandydaci mogą rozpoczynać naukę od podstaw i nie muszą mieć własnych instrumentów, ponieważ te zapewni ośrodek kultury.

Indywidualne zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu, a szczegóły zostaną ustalone z bezpośrednio z zainteresowanymi na spotkaniu organizacyjnym, które jest planowane na 2 marca o 17.00.

Chętni mogą jednak zgłaszać się już teraz, a informacji w tej sprawie szukać osobiście w trzydnickim ośrodku kultury lub telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26.

Według pomysłodawców, by orkiestra powstała musi się zebrać co najmniej 20 osób. Jeśli grupę uda się zebrać przygotowania do pierwszych występów potrwają kilka miesięcy, a ewentualny debiut sceniczny byłby możliwy pod koniec tego roku.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-kto-chce-zagrac-w-gminnej-orkiestrze,28454.html?p=1

plakat

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: