r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Grafika w tle książki i napis Gminny konkurs literacki
06-02-2023

GOK czeka na autorskie wspomnienia

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym czeka na propozycje w Gminnym Konkursie Literackim "Opowieści z Ziemi Trzydnickiej". Młodzi i dorośli mieszkańcy gminy mogą przesyłać rodzinne wspomnienia do połowy lutego, za które organizatorzy obiecują atrakcyjne nagrody.

Autorzy pomysłu podkreślają jednak, że ważniejsze od trofeów jest zachowanie informacji o małych ojczyznach, dziejach gminy, jej tradycjach i walorach, które odchodzą w zapomnienie. Trzydnicki ośrodek kultury chce zachować to dziedzictwo, dlatego zachęca do spisywania i zgłaszania opowieści o wydarzeniach z własnego życia, życia rodziców i dziadków.

Pomysłodawcy konkursu są przekonani, że w trakcie rodzinnych spotkań często wspomina się ciekawe historie opowiadane przez starszych mieszkańców, które można zachować dla kolejnych pokoleń. - Dlatego porozmawiajcie z rodzicami czy dziadkami o historii rodziny, domu czy okolicy, a zebrane informacje wykorzystajcie do napisania autorskiego opowiadania, które zostanie ocenione przez jury - zachęcają autorzy pomysłu.

Propozycje można zgłaszać w kategoriach wiekowych młodzieży między 14 a 18 rokiem życia i dorosłych autorów. Za najciekawsze prace można zdobyć na przykład czytniki eBook’ów albo karnety na basen w Kraśniku.

Pełny regulamin konkursu jest dostępny na profilu placówki na Facebook’u, a dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26 lub mailowo pod adresem: goktrzydnik@o2.pl.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24
 
https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-gok-czeka-na-autorskie-wspomnienia,28418.html?p=1
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: