r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Nagroda dla "Herodów" na ogólnopolskim przeglądzie
24-01-2023

Nagroda dla "Herodów" na ogólnopolskim przeglądzie

Zespół "Herody" z Budek będzie bardzo miło wspominać udział w 13. Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów i Grup Kolędniczych im. Zdzisława Podkańskiego w Lublinie. Podczas imprezy, która w miniony weekend odbyła się w Domu Kultury LSM, grupa z gminy Trzydnik Duży została uhonorowana "Nagrodą im. Zdzisława Podkańskiego".

W tym roku w przeglądzie wzięło udział prawie 40 zespołów, kapel, grup teatralnych i orkiestr z województw małopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, podkarpackiego i lubelskiego. Prezentacje rozpoczęły się w piątek 20 stycznia i trwały trzy dni.

Uroczyste wręczenie nagród im. Zdzisława Podkańskiego oraz odznaczeń państwowych i samorządowych odbyło się na inaugurację imprezy w piątkowe popołudnie. "Herodom" z Budek nagrodę wręczyli wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski i prof. Jan Adamowski z Instytutu Nauk o Kulturze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Podczas wizyty w Lublinie zespołowi towarzyszyli wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, przewodniczący rady gminy Ryszard Serafin, dyrektor trzydnickiego ośrodka kultury Ewa Sobota i radny Jerzy Kot, który jest jednym z członków "Herodów".

Zmarły w lutym ubiegłego roku Zdzisław Podkański był ministrem kultury i sztuki oraz propagatorem kultury ludowej. To z jego inicjatywy od 2008 roku w Lublinie odbywa się Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych. W 2018 roku jako ówczesny pełnomocnik wojewody lubelskiego do spraw kultury ludowej Zdzisław Podkański był w Trzydniku Dużym na jubileuszu 35-lecia "Herodów".

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 
Źródło: IAS24
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: