r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Napis Gminny konkurs literacki
17-01-2023

Opowieści Ziemi Trzydnickiej

Wraz z upływem czasu informacje o małych ojczyznach, o jej dziejach, tradycjach, walorach, odchodzą w zapomnienie, a wspomnienia powoli się zacierają. Te związane z gminą Trzydnik Duży chce zachować miejscowy ośrodek kultury, który zachęca młodzież i dorosłych do udziału w Gminnym Konkursie Literackim "Opowieści z Ziemi Trzydnickiej".

- Wszyscy mamy swoje "miejsce na ziemi". Najczęściej jest to miejsce gdzie się urodziliśmy, gdzie znamy każdy kąt, gdzie mieszkamy, gdzie jest rodzinny dom, najbliżsi i wspomnienia najpiękniejszych chwil. To właśnie z "małą ojczyzną" są związane ważne wydarzenia z naszego życia, życia rodziców i dziadków. W trakcie rodzinnych spotkań niejednokrotnie słyszeliście ciekawe historie opowiadane właśnie przez nich, ale gdy kolejne pokolenia odchodzą, te opowieści mogą się okazać szczególnie cenne - uważają pomysłodawcy konkursu. Dlatego zachęcają uczestników, by porozmawiali z rodzicami czy dziadkami o historii rodziny, domu czy okolicy. Zebrane informacje można potem wykorzystać do napisania autorskiego opowiadania, które zostanie ocenione przez jury.

Propozycje można zgłaszać w dwóch kategoriach wiekowych, młodzieży między 14 a 18 rokiem życia i dorosłych autorów.

Na konkursowe prace Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym czeka do połowy lutego, a za najciekawsze propozycje obiecuje atrakcyjne nagrody, w tym czytniki eBook’ów i karnety na basen w Kraśniku.

Pełny regulamin konkursu jest dostępny na profilu placówki na Facebook’u, a dodatkowe informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26 lub mailowo pod adresem: goktrzydnik@o2.pl.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-opowiesci-ziemi-trzydnickiej,28320.html?p=1

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: