r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Dorośli kolędnicy z nagrodami
16-01-2023

Dorośli kolędnicy z nagrodami

Dorosłe zespoły śpiewacze, wokalne i wokalno-instrumentalne, a także chóry, kapele, zespoły kolędnicze i soliści, prezentowały się podczas drugiego dnia 23. Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. W sobotę 14 stycznia jury oceniało 37 prezentacji, przyznając 8 nagród głównych, 12 nagród i 17 wyróżnień.

W kategorii zespołów śpiewaczych, wokalnych, wokalnych z akompaniamentem, wokalno-instrumentalnych i bez akompaniamentu, główne nagrody zdobyły - Męski Zespół Śpiewaczy "Majdaniacy" z Gminnego Centrum Kultury w Polichnie i zespół "Małe Bajoro" z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach. Nagrody odebrały koła gospodyń wiejskich z Rzeczycy Księżej, Łychowa Gościeradowskiego i z Woli Trzydnickiej, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, a także Zespół "Borowiacy" z Centrum Kultury w Annopolu, Zespół Ludowy z Księżomierzy, zgłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie oraz Zespół Śpiewaczy "Kowalanki" z gminy Kraśnik.

Jedyną nagrodę dla chórów otrzymała "Gloria" z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie w województwie podkarpackim.

W kategorii kapel główną nagrodę jurorzy przyznali Kapeli Ludowej z Gościeradowa, a na nagrody zasłużyły "Kalina Folk" z Polichny i Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego.

Jedynym laureatem w kategorii zespołów kolędniczych została "Świteź" z Węglina, zgłoszona przez GOK w Trzydniku Dużym.

Najwięcej, bo aż 7 nagród, w tym cztery główne, członkowie komisji przyznali solistom. Nagrody główne wyśpiewali Leokadia Terelak z GOK w Dzierzkowicach, Mirosław Kolasa i Katarzyna Tomiło z GCK w Polichnie oraz Urszula Olszówka-Wołosz z Kraśnika. Listę laureatów w tej grupie wykonawców dopełnili Helena Stachniak z Łychowa Gościeradowskiego, Aleksandra Zięba z Rzeczycy Ziemiańskiej i Natalia Ćwik, reprezentująca LM Studio w Kraśniku.

Uczestników sobotnich przesłuchań oceniały - Iwona Niewczas z Centrum Spotkania Kultur Biura Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska i Małgorzata Rachoń-Bęczyńska ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

W protokole końcowym członkowie jury zwrócili uwagę na wysoką frekwencje podczas przeglądu, który odbył się po raz pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią, a także wyrazili wdzięczność za powrót do tradycyjnych, mało znanych kolęd i pastorałek, szczególnie śpiewanych w języku gwarowym. Jurorzy zauważyli również udział nowych zespołów, które przedstawiły twórczość bożonarodzeniową w różnorodnej stylistyce muzycznej, a na koniec zachęcili wykonawców do pamięciowego opanowania prezentowanych utworów, co wpłynie na jakość odbioru i oceny w kolejnych edycjach imprezy.

Tegoroczny przegląd był udany także dla dyrektor GOK w Trzydniku Ewy Soboty, która w piątek odebrała od wójta gminy Trzydnik Duży Krzysztofa Serafina i sekretarza Tomasza Mularczyka podziękowania za 30 lat pracy, a dzień później została uhonorowana "Medalem starosty kraśnickiego" Andrzeja Rolli.

Patronem honorowym przeglądu był Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, a partnerami wydarzenia byli Gmina Trzydnik Duży i Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie". Medialnie powiatowe święto kolędników wsparły Informacyjna Agencja Samorządowa i Gazeta Trzydnicka.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-dorosli-kolednicy-z-nagrodami,28309.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: