r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Kawałek plakatu
12-01-2023

Powiatowe święto kolędników

Prawie 90 prezentacji oceni jury 23. Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. Pierwsza po pandemicznej przerwie impreza w tradycyjnej formule rozpocznie się w piątek 13 stycznia i potrwa dwa dni.

- Pierwotnie przegląd miał się rozpocząć już w czwartek 12 stycznia, ale ze względu na to, że tym razem nie będzie jasełek postanowiliśmy ograniczyć występy do dwóch dni. Lista wykonawców jest jednak tak długa, że na brak wrażeń publiczność nie powinna narzekać. Pierwszego dnia od 10.00 będzie można oklaskiwać dzieci i młodzież, a dzień później, także od 10.00, będą się prezentować dorośli artyści - zapowiada Ewa Sobota, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, który organizuje przegląd razem ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku.

 
W piątek na scenie trzydnickiego ośrodka kultury wystąpi 56 solistów oraz zespołów dziecięcych i młodzieżowych, a następnego dnia 37 dorosłych chórów, kapel, zespołów śpiewaczych i solistów.

Młodszych uczestników będą oceniać - Robert Dorosz z Filharmonii Lubelskiej, Iwona Niewczas z Centrum Spotkania Kultur Biura Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Małgorzata Rachoń-Bęczyńska ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku. W sobotę Roberta Dorosza w składzie jury zastąpi bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska.
 
Dla laureatów w młodszej kategorii wiekowej organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe, a dla dorosłych artystów - finansowe.

Patronem honorowym przeglądu jest Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, a partnerami wydarzenia są Gmina Trzydnik Duży i Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie". Medialnie powiatowe święto kolędników wspierają Informacyjna Agencja Samorządowa i Gazeta Trzydnicka.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
 
Źródło: IAS24
 
plakat
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: