r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Młode plastyczki znowu na podium
11-01-2023

Młode plastyczki znowu na podium

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym ma swoje przedstawicielki w gronie laureatów Konkursowego Przeglądu Zespołów Kolędniczych „Szczodraki” w Lublinie. To Alicja Bryczek, Julia Zagrodnik, Julia Buda i Patrycja Ćwikła, które zgłosiły prace, wykonane pod kierunkiem instruktorki Olimpii Koziej-Kuli.

Przegląd, organizowany przez Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów" w Lublinie i Stowarzyszenie Wspierania Kultury Dzielnicy Czechów "Rondo", odbywał się w kilku kategoriach - muzycznej, recytatorskiej i małej prozy, literackiej i plastycznej.

W tej ostatniej wzięły udział młode artystki z trzydnickiego ośrodka kultury, które razem z prawie 100 autorami przygotowały prace pod hasłem "Symfonia kolorów. Biały". Alicja Bryczek, Julia Zagrodnik i Patrycja Ćwikła zdobyły nagrody w kategorii plastyków w wieku od 10 do 12 lat, natomiast Julia Buda została doceniona przez jurorów w grupie autorów między 13 a 18 rokiem życia

Uroczyste podsumowanie artystycznych zmagań odbędzie się w Lublinie po feriach.

To kolejny w ostatnich tygodniach sukces młodych plastyków, którzy rozwijają swoje artystyczne pasje w trzydnickim ośrodku kultury. Pod koniec 2022 roku laureatami 11. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego "Mój Anioł. Dzień z życia Anioła" zostali Jan Kula, Kalina Kula i Julia Buda, a na wyróżnienie zasłużyła Franciszka Fiutowska. Wszyscy przygotowywali się do konkursu razem z Olimpią Koziej-Kulą.

 

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

grafika
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: