r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

spotkanie opłatkowe
09-01-2023

Kolędować małemu

Nastrojowo, mistycznie i jednocześnie wesoło było w piątek 6 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. W Święto Objawienia Pańskiego Zespół "Świteź" z Węglina i wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin zorganizowali spotkanie opłatkowe, na które złożyły się jasełka, koncert kolęd i pastorałek oraz wspólne kolędowanie przy świątecznym poczęstunku.

- To już drugie takie spotkanie z rzędu. Przed rokiem nasze jasełka ograniczały się do kolędowania z Herodami, a tym razem przygotowaliśmy pełny spektakl nawiązujący do biblijnych wydarzeń, od zwiastowania Maryi, przez narodzenie Jezusa, po śmierć Heroda - relacjonuje kierownik Zespołu "Świteź" Ewa Miśkiewicz.

W koncercie, solo i zespołowo, wystąpili nie tylko członkowie "Świtezi", ale również młode solistki - Julia Pietras i Julia Twardygrosz.

Drugą część spotkania wypełniło wspólne kolędowanie, przy bogato zastawionym stole ze świątecznymi pierogami, rybami, sałatkami, ciastami, przygotowanymi przez "Świteź" i zaprzyjaźnione z zespołem gospodynie. Świąteczno-noworoczny nastrój piątkowego spotkania dopełniła specjalna scenografia, której ważnym elementem były choinki, przekazane organizatorom przez Piotra Pietrasa.

Wśród gości byli przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych władz samorządowych, zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji, koła gospodyń wiejskich, seniorzy i inni mieszkańcy.

Zaproszenie od organizatorów przyjęli m.in.: starosta kraśnicki Andrzej Rolla i członek zarządu powiatu Henryk Flis, asystent posłanki do Parlamentu Europejskiego Beaty Mazurek Michał Stawiarski, dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego Katarzyna Janiszewska, współpracujący kiedyś ze "Świtezią" Andrzej Sar z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Iwona Niewczas z Centrum Spotkania Kultur Biura Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos i dyrektor GOK w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.

Łącznie w piątkowym spotkaniu wzięło udział około 100 osób.(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-koledowac-malemu,28274.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: