r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Nagrody za autorskie ozdoby choinkowe przyznane
29-12-2022

Nagrody za autorskie ozdoby choinkowe przyznane

Wytłaczanki po jajkach, spinacze, patyczki higieniczne, zapałki i zużyte żarówki świetnie nadają się na… choinkowe ozdoby. Można się o tym przekonać, oglądając choinkę w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, którą zdobią prace uczestników świątecznego konkursu.

Organizatorzy właśnie ogłosili listę laureatów, na której są autorzy w różnym wieku, od przedszkolaków po seniorów. Łącznie w konkursie pod hasłem "Ręcznie robiona ozdoba choinkowa" jury oceniło aż 110 propozycji, przyznając 17 nagród i 8 wyróżnień.
W najmłodszej kategorii wiekowej, w której propozycje zgłaszały dzieci w wieku przedszkolnym, pierwszą nagrodę odbierze Agata Śwircz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie, drugie miejsce zajęła Alicja Jocek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej, a trzecie, reprezentujący tę sama placówkę Michał Kostanek.


Spośród uczniów klas I - III jurorom najbardziej spodobała się praca Emilii Krupki z ZSP w Olbięcinie. Na drugą nagrodę zasłużyła jej szkolna koleżanka Hania Cieślak, a trzecie miejsce ex aequo zajęli Mateusz Śwircz, także z ZSP w Olbięcinie i Natalia Staniec z ZSP w Woli Trzydnickiej. Na liście wyróżnionych są Izabela Słabczyńska ze Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim, Anna Długosz i Kalina Kula z ZSP w Olbięcinie oraz Karol Iskra z Węglinka.


W kategorii autorów z klas IV - VI nagrody trafią do czterech laureatów. Pierwsza przypadła Szymonowi Ożogowi z ZSP w Olbięcinie, drugie odbiorą Zuzanna Faryś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzeczycy Ziemiańskiej i Hubert Bieszcz z Trzydnika Małego, a po trzecią zgłosi się Nikodem Suchora z ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej. W tej grupie jury przyznało też dwa wyróżnienia dla Kacpra Łukasika z Trzydnika Dużego i Leny Cieślak z ZSP w Olbięcinie.


Całę podium w kategorii uczniów klas VII - VIII zajęli uczniowie ZSP w Olbięcinie. Pierwsze miejsce zajął Szymon Buda, drugie Alicja Suska, a trzecie Emilia Kowalska.


W grupie dorosłych autorów pierwszą nagrodę odbierze Halina Drzewiej-Sosnówka z Rzeczycy Ziemiańskiej-Kolonii, po drugą zgłosi się Grupa "Koleżanki" z Rzeczycy Księżej, trzecia trafi do Agnieszki Rowki z Rzeczycy Ziemiańskiej, a na wyróżnienia zasłużyli Sebastian Krawczyński z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii i KGW w Węglinku.


Za udział w konkursie organizatorzy uhonorują wszystkich uczestników, a laureatów o terminie odbioru trofeów poinformują indywidualnie.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 
Źródło: IAS24
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: