r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Idą święta
12-12-2022

Idą święta

Do Bożego Narodzenia pozostały jeszcze prawie dwa tygodnie, ale w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym atmosferę zbliżających się świat czuć już od minionego weekendu. W piątek 9 grudnia odbył się świąteczny koncert z występami artystycznymi, śpiewaniem kolęd, wspólnym ubieraniem choinki i prezentami od Świętego Mikołaja.

Na początek uczestnicy piątkowego spotkania udali się w baśniową podróż, słuchając bajki "Brzydkie kaczątko", którą czytały zaprzyjaźnione z ośrodkiem kultury nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Olbięcinie Małgorzata Nowak i Izabela Karwat.

Potem rozpoczął się koncert, w którym wystąpiły wszystkie grupy akrobatyczne i taneczne, soliści i instrumentaliści, rozwijający swoje artystyczne pasje w trzydnickiej placówce. Na świątecznej scenie zaprezentowali się: Alicja Jocek, Kamila Łączuk, Kinga Latawiec, Gabriela Mazurek, Julia Zagrodnik, Amelia Rydzewska i Adrian Sendrak oraz "Banda Mikołaja", czyli Adrian Danielewicz z Leną, Nikolą i Wiktorią.

Na kolejną część piątkowego spotkania najbardziej czekały grzeczne dzieci, które zostały obdarowane upominkami od Świętego Mikołaja. Święty miał tak dużo pracy, że musiał skorzystać ze wsparcia pomocników.

Po sesji fotograficznej z gościem z Laponii, przy dźwiękach kolęd rozpoczęło się wspólne dekorowanie świątecznego drzewka, na którym pojawiły się kolorowe pierniki, przygotowane podczas wcześniejszych warsztatów z udziałem 20-osobowej grupy dzieci. Przed świętami na choince znajdą się również świąteczne ozdoby, które wykonają uczestnicy konkursu, ogłoszonego przez GOK w Trzydniku Dużym.

Świątecznemu koncertowi towarzyszyła wystawa "Anioły i inne cuda" młodych plastyków z ośrodka kultury oraz wręczenie podziękowań wolontariuszom, którzy przez cały rok wspierają działalność GOK w Trzydniku Dużym. Z okazji obchodzonego 5 grudnia Dnia Wolontariusza dyrektor placówki Ewa Sobota przekazała je Sebastianowi Krawczyńskiemu, Filipowi Rakowi, Gabrieli Mazurek, Kindze Latawiec i Nikoli Grabowskiej.

W piątkowym spotkaniu, zakończonym "na słodko" przy kolorowej wacie cukrowej, wzięło udział około 130 osób, w tym m.in. wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz gminy Tomasz Mularczyk, którzy wsparli finansowo organizację świątecznego koncertu razem z członkiem zarządu Powiatu Kraśnickiego Henrykiem Flisem, a także Bożeną Wilkołek, Beatą Drewniak oraz anonimowym darczyńcą.

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 Źródło: IAS24
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: