r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Warsztaty dekorowania pierników
28-11-2022

Warsztaty dekorowania pierników

Wykrojone z piernikowego ciasta bałwanki, renifery, gwiazdki, choinki czy Mikołaje są jednym z wielu symboli Bożego Narodzenia. Jeszcze lepiej smakują i wyglądają, gdy są specjalnie na święta udekorowane. Młodzi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży mogą zdobyć tę umiejętność na warsztatach, które organizuje miejscowy ośrodek kultury.

Zajęcia są planowane na czwartek 1 grudnia, ale zainteresowani powinni się na nie wcześniej zapisać. - Mamy około 20 miejsc, które mogą wykorzystać dzieci i młodzież. Najmłodsi uczestnicy w wieku do 6 lat powinni się u nas pojawić w asyście dorosłych opiekunów - mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.

Ciasteczka będą gotowe przed warsztatami, a organizatorzy zapewniają wszystkie materiały dekoracyjne i fachową pomoc. Dekoracji piernikowych przysmaków będą uczyć - instruktorka trzydnickiego ośrodka Magda Dyjach i wolontariusz Sebastian Krawczyński.

Efekty pracy uczestnicy zajęć zabiorą ze sobą, ale część zostawią do dekoracji choinki, która stanie przed świętami w holu GOK. Uroczyste strojenie świątecznego drzewka odbędzie się podczas bożonarodzeniowego koncertu z udziałem tancerzy, wokalistów, akrobatów, instrumentalistów i innych młodych artystów, związanych z placówką. Koncert odbędzie się 9 grudnia, a zapisy na piernikowe warsztaty kończą się w poniedziałek 28 listopada. Same zajęcia rozpoczną się 1 grudnia o 14.30 i potrwają około 2 godzin.

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-warsztaty-dekorowania-piernikow,28064.html?p=1

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Plakat

 

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: