Zajęcia są planowane na czwartek 1 grudnia, ale zainteresowani powinni się na nie wcześniej zapisać. - Mamy około 20 miejsc, które mogą wykorzystać dzieci i młodzież. Najmłodsi uczestnicy w wieku do 6 lat powinni się u nas pojawić w asyście dorosłych opiekunów - mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.
Ciasteczka będą gotowe przed warsztatami, a organizatorzy zapewniają wszystkie materiały dekoracyjne i fachową pomoc. Dekoracji piernikowych przysmaków będą uczyć - instruktorka trzydnickiego ośrodka Magda Dyjach i wolontariusz Sebastian Krawczyński.
Efekty pracy uczestnicy zajęć zabiorą ze sobą, ale część zostawią do dekoracji choinki, która stanie przed świętami w holu GOK. Uroczyste strojenie świątecznego drzewka odbędzie się podczas bożonarodzeniowego koncertu z udziałem tancerzy, wokalistów, akrobatów, instrumentalistów i innych młodych artystów, związanych z placówką. Koncert odbędzie się 9 grudnia, a zapisy na piernikowe warsztaty kończą się w poniedziałek 28 listopada. Same zajęcia rozpoczną się 1 grudnia o 14.30 i potrwają około 2 godzin.
Źródło: IAS24
https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-warsztaty-dekorowania-piernikow,28064.html?p=1
(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
