r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Najlepsi recytatorzy w powiecie z nominacjami
23-11-2022

Najlepsi recytatorzy w powiecie z nominacjami

56 kandydatów z powiatu kraśnickiego walczyło we wtorek 22 listopada w Trzydniku Dużym o nominacje do wojewódzkiego etapu tegorocznego jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Sztuka ta udała się czwórce uczestników z Woli Trzydnickiej, Gościeradowa, Księżomierzy i miejscowości Moniaki.

Wspólnym tematem wszystkich wtorkowych występów w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym była "Współczesność". Tegorocznym zmaganiom towarzyszą słowa "Niech kształt mój rodzi się ze mnie, niech nie będzie zrobiony mi!" z "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza.

Najlepiej wypadli - Julia Twardygrosz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej, Kamila Gałuszkiewicz z Zespołu Placówek Oświatowych w Gościeradowie, Emil Marszałek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Księżomierzy i Milena Padwewska ze Szkoły Podstawowej w Moniakach.

Julia Twardosz zdobyła nominację do turnieju wojewódzkiego za interpretację wiersza pod tytułem "Dom, w którym śmieszy" Jerzego Ficowskiego, przygotowaną pod kierunkiem Małgorzaty Szabat. Kamila Gałuszkiewicz, która do konkursu przygotowywała się z Ewą Wołoszyn, zaprezentowała "Balladę o kogucie" Wandy Chotomskiej. Emil Marszałek zdobył uznanie jurorów za recytację "Ballady o pięciu nudnych" Joanny Kulmowej, przygotowaną z Lucyną Król-Niedziałek, a Milena Padewska z opiekunką Mariolą Recą zgłosiła się z wierszem "(...) trzeba nam dużo prostych słów" Haliny Poświatowskiej.

Oprócz nominacji jurorzy przyznali 12 wyróżnień. Otrzymali je: Hanna Jagiełło, Alicja Mozgawa i Szymon Buda z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie, Michalina Mazik i Zuzanna Depa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie, Amelia Gajur z Publicznej Szkoły Podstawowej w Liśniku Dużym, Lena Sokal i Zuzanna Malinowska z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku, Szymon Partyka ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym, Nina Kornakiewicz ze Szkoły Podstawowej w Skorczycach, Mateusz Duda z Publicznej Szkoły Podstawowej w Polichnie Drugiej i Bartosz Szabat z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szastarce.

Młodych recytatorów oceniali - Dominika Jarosz z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, kierownik Wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku Agnieszka Gremlas i bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska.

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, którzy zorganizowali eliminacje powiatowe. Trofea wręczali m.in. wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz Tomasz Mularczyk.

Turniej wojewódzki odbędzie się 29 i 30 listopada w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 
Źródło: IAS24
 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: