r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Patriotyczny poranek z Klubem Seniora
10-11-2022

Patriotyczny poranek z Klubem Seniora

Inscenizacja dzieła Adama Mickiewicza, prelekcja z okazji Roku Józefa Wybickiego, narodowe czytanie ballad i romansów narodowego wieszcza i wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Tak w skrócie wyglądał program „Poranka patriotycznego”, który z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w środę 9 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

Z zaproszenia miejscowego Klubu Seniora "Radość życia" skorzystało około 50 osób. Na początek goście obejrzeli inscenizację "Powrotu Taty" Adama Mickiewicza, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym pod kierunkiem Aldony Borowskiej.

 

Kolejnym punktem była prezentacja pt. "Historia muzyką pisana", którą z okazji obchodzonego właśnie Roku Józefa Wybickiego przygotował pasjonat historii ze świetlicy w Rzeczycy Ziemiańskiej Piotr Pizoń

 

Podczas środowego poranka odbyła się również kolejna odsłona "Narodowego czytania". W roli lektorki wystąpiła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzydniku Dużym Ewa Biała, która zaprezentowała fragment "Pani Twardowskiej".

 

Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, które wybrał instruktor GOK Sławomir Nowak, a goście otrzymali teksty w specjalnych śpiewnikach. Razem przypomnieli m.in.: "Piechotę", "O mój rozmarynie" i "Wojenko, wojenko".

 

Uczestnicy "Poranka patriotycznego" obejrzeli również dwie wystawy, przygotowane z okazji narodowego święta. Ekspozycje: "Tak powstała niepodległa" i "Niepodległa na mapach. Kształtowanie granic po 1918 roku" można oglądać w trzydnickim ośrodku kultury, także w świąteczny piątek.

 

To właśnie 11 listopada odbędą się główne obchody narodowego święta w gminie Trzydnik Duży, które będą połączone z podniesieniem flagi państwowej na nowy maszt, postawiony w ramach projektu "Pod biało-czerwoną" i przekazaniem sztandaru Gminy Trzydnik Duży.

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-patriotyczny-poranek-z-klubem-seniora-foto,27976,1.html

 

 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: