r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Kawałek plakatu
31-10-2022

Seniorzy rozpoczynają obchody narodowego święta

Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Trzydnik Duży potrwają w tym roku kilka dni. Na inaugurację już w środę 9 listopada Klub Seniora "Radość życia" zaprasza na "Poranek patriotyczny".

Spotkanie, które rozpocznie się o 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, jest otwarte dla wszystkich, nie tylko dla członków klubu czy starszych mieszkańców gminy. Będą pokazy sceniczne, nawiązanie do Roku Józefa Wybickiego oraz wspólne czytanie dzieł narodowego wieszcza i śpiewanie patriotycznych pieśni.

Obchody rozpoczną uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym, którzy zaprezentują inscenizację "Powrotu Taty" Adama Mickiewicza. Kolejnym punktem będzie prezentacja pt. "Historia muzyką pisana", którą z okazji obchodzonego właśnie Roku Józefa Wybickiego przygotowuje pasjonat historii ze świetlicy w Rzeczycy Ziemiańskiej Piotr Pizoń.

W programie jest również kontynuacja "Narodowego czytania", które w tym roku trzydnicka biblioteka zorganizowała we wrześniu w Olbięcinie, a teraz do lektury zaprosi starszych mieszkańców gminy. Środowe spotkanie zakończy wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, które wybierze instruktor GOK Sławomir Nowak, a wokaliści otrzymają teksty, które ośrodek kultury przygotuje w specjalnych śpiewnikach.

Główne obchody narodowego święta w gminie Trzydnik Duży są planowane na 11 listopada w GOK, ale wydarzenia towarzyszące będą się odbywać także przed i po tym terminie w gminnych świetlicach.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-seniorzy-rozpoczynaja-obchody-narodowego-swieta,27923.html?p=1

 

Plakat

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

grafika
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: