r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Zdjęcia z czytania
16-09-2022

W krainie ballad i romansów

Gmina Trzydnik Duży ma swój udział w tegorocznej edycji „Narodowego czytania”. W tym roku miejscowa biblioteka zorganizowała akcję po raz drugi, ale jest szansa, że w kolejnych latach będzie się ona odbywać systematycznie.

- Pierwszy raz "Narodowe czytanie" zorganizowaliśmy przed rokiem w naszej filii w Rzeczycy Księżej, a teraz spotkaliśmy się w Olbięcinie - mówi dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzydniku Dużym Ewa Biała.

We wtorek 13 września na zaproszenie trzydnickiej książnicy odpowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele i uczniowie, członkinie koła gospodyń wiejskich z Olbięcina i czytelniczki miejscowej filii bibliotecznej. Niektórzy przypomnieli sobie najpiękniejsze ballady narodowego wieszcza inni dopiero je poznali.

Lektorzy czytali m.in.: "Powrót taty", "To lubię", "Świteziankę" "Lilije", "Romantyczność" i "Panią Twardowską.

Z dziełami Adama Mickiewicza zmierzyli się m.in.: sekretarz gminy Trzydnik Duży Tomasz Mularczyk, nauczycielka Krystyna Maciąg i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie, młodzież i wychowawcy Beata Drewniak i Dorota Osojca ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie, sołtys Edyta Wójcik oraz Agnieszka Iracka z miejscowego koła gospodyń wiejskich. Na liście lektorów znalazły się również czytelniczki: Beata Płecha, Helena Borowska, Henryka Dobrzyń, Zofia Gołąb oraz emerytowane i obecne bibliotekarki - Wiesława Zgórka, Wiesława Kotuła, Ewa Biała, Aleksandra Wójcik i Ilona Biała.

- W kolejnych latach akcja nadal będzie się odbywać rotacyjnie, a w przyszłym roku przy lekturze "Nad Niemnem" spotkamy się w Rzeczycy Ziemiańskiej - zapowiada dyrektor Ewa Biała.

(fot. GBP w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-w-krainie-ballad-i-romansow-foto,27714,1.html

 

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: