r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Wystawa
25-07-2022

Wystawa prac poplenerowych otwarta

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym zaprasza do oglądania wystawy prac, wykonanych przez uczestników Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego. Wernisaż odbył się w niedzielę 24 lipca, a ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających przez miesiąc.

 

Spotkania malarzy z różnych zakątków Polski w powiecie kraśnickim odbywają się od 1972 roku. Ich inicjatorem i pierwszym komisarzem pleneru był Stanisław Surdacki, malarz z Kraśnika, który gościł artystów do 2000 roku. Od tego czasu plenery odbywają się co roku w innych miejscach, a ich komisarzem jest Jadwiga Maj.

W tegorocznym spotkaniu wzięło udział 11 artystów, m.in. z Pionek, Wrocławia, Włocławka, Zielonej Góry, Chełmna i z Kraśnika. Przez prawie tydzień namalowali ponad 60 prac. Są to głównie pejzaże, a inspiracją okazały się miejsca, które uczestnicy pleneru odwiedzili na początku wizyty w gminie Trzydnik Duży, podczas wycieczki zorganizowanej przez miejscowy ośrodek kultury.

Podczas niedzielnego wernisażu swoje obrazy zaprezentowali: Jadwiga Maj, Maria Rowdo-Bykowska, Małgorzata Wróblewska, Małgorzata Roczeń, Halina Piórczyńska, Ewelina Tota, Beata Maria Orlikowska, Andrzej Fronczak, Jacek Kośmiński, Sabina Salamon-Konieczny i Elżbieta Serwinek.

Tegoroczne spotkanie podsumowała dyrektor GOK w Trzydniku Dużym Ewa Sobota, a komisarz pleneru Jadwiga Maj podziękowała organizatorom, sponsorom i patronom pleneru.

Niedzielnemu wernisażowi towarzyszyła projekcja filmu, podsumowującego tegoroczne spotkanie, a w podziękowaniu za kilkudniową pracę malarze otrzymali kwiaty i upominki w postaci materiałów promujących gminę Trzydnik Duży i województwo lubelskie. Uczestnikom pleneru wręczyli je wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i dyrektor GOK Ewa Sobota.

Wśród podziwiających efekty pracy malarzy podczas niedzielnego wernisażu byli również przewodniczący rady gminy Ryszard Serafin, reprezentujący marszałka województwa lubelskiego i starostę kraśnickiego członek zarządu powiatu kraśnickiego Henryk Flis, wójt gminy Gościeradów Mariusz Szczepanik oraz Małgorzata Wisłocka-Czachór, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie, który był bazą uczestników tegorocznego pleneru.

34. Ogólnopolski Plener Malarski zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym przy wsparciu partnerów, którymi byli: Powiat Kraśnicki, Gmina Trzydnik Duży, Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie" i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jerzego Rudlickiego w Olbięcinie. Patronem honorowym tegorocznego spotkania malarzy był Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-wystawa-prac-poplenerowych-otwarta-foto,27450,1.html

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: