r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Kawałek plakatu
21-07-2022

Poplenerowy wernisaż malarzy

Przez prawie tydzień malarze z różnych zakątków Polski uwieczniali na płótnach ciekawe miejsca w gminie Trzydnik Duży i innych gminach powiatu kraśnickiego. Efektami pleneru pochwalą się na wystawie, która zostanie otwarta w niedzielę 24 lipca.

Wernisaż w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym rozpocznie się o 14.00. Na wystawie znajdzie się kilkadziesiąt obrazów. Namalowali je profesjonalni artyści, którzy przyjechali w te okolice pierwszy raz po kilkuletniej przerwie. W plenerze wzięło udział 11 osób m.in. z Pionek, Wrocławia, Włocławka, Zielonej Góry, Chełmna i z Kraśnika.

Podczas niedzielnego wernisażu swoje obrazy zaprezentują: Jadwiga Maj, Maria Rowdo-Bykowska, Małgorzata Wróblewska, Małgorzata Roczeń, Halina Piórczyńska, Ewelina Tota, Beata Maria Orlikowska, Andrzej Fronczak, Jacek Kośmiński, Sabina Salamon-Konieczny i Elżbieta Serwinek.

Każdy artysta mógł wykonać dowolną liczbę obrazów, z których dwa zostawi dla organizatorów z trzydnickiego ośrodka kultury i Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Zanim malarze przystąpili do pracy odwiedzili Agatówkę, Wolę Trzydnicką, Węglin, Łychów Gościeradowski, Rzeczycę Księżą, Rzeczycę Ziemiańską, Owczarnię i Olbięcin. Ich bazą był ośrodek szkolno-wychowawczy w Olbięcinie.

Partnerami pleneru są: Powiat Kraśnicki, Gmina Trzydnik Duży, Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie" i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jerzego Rudlickiego w Olbięcinie.

Plakat

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-poplenerowy-wernisaz-malarzy,27430.html?p=1

 

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: