r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Efektywny weekend KGW
19-07-2022

Efektywny weekend KGW

Nagroda za stoisko i wyróżnienie za ciasto z owocami. To dorobek minionego weekendu kół gospodyń wiejskich z gminy Trzydnik Duży. KGW „Łychowianki” z Łychowa Szlacheckiego reprezentowały gminę na Festiwalu „Zasmakuj w tradycji” w Kraśniku, a razem z koleżankami z Liśnika Małego i Rzeczycy Księżej wzięły udział w finale wojewódzkim konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” w Zamościu.

Podczas festiwalu w Kraśniku, organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej, "Łychowianki" zdobyły pierwszą nagrodę za najpiękniejsze i najsmaczniejsze stoisko. Gospodynie z Łychowa Szlacheckiego oferowały m.in. owoce, wypieki i inne łakocie.

Dzień wcześniej w Zamościu odbył się finał konkursu "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa", w którym Koło Gospodyń Wiejskich "Liśniczanki" z Liśnika Małego zdobyło wyróżnienie za "jagodzianki".

Do udziału w czwartej edycji konkursu, organizowanego przez samorząd województwa, zgłosiło się prawie 300 kół gospodyń wiejskich. Ich propozycje były oceniane w trzech kategoriach - "ciasto z owocami", "potrawa z kaszą" i "malowane na drewnie".

Podczas sobotniego finału w Zamościu, oprócz "Liśniczanek" gminę Trzydnik Duży reprezentowały KGW "Łychowianki" z Łychowa Szlacheckiego z "tortem z ogródka" i Grupa Artystyczno-Rękodzielnicza "Pleciugi" z Rzeczycy Księżej z odtworzonym fragmentem wiejskiego, drewnianego płotu z kolorowymi elementami kwiatowymi.

 

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło IAS24
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: