r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Kulinarne sukcesy KGW w Zakrzówku
27-06-2022

Kulinarne sukcesy KGW w Zakrzówku

Koło Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Księżej wystąpi w półfinale wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu kulinarnego "Bitwa regionów". Taki jest werdykt jury pierwszego etapu rywalizacji, który został ogłoszony w niedzielę 26 czerwca w Zakrzówku.

Członkowie komisji docenili przyrządzony przez gospodynie z Rzeczycy Księżej "pierekaczewnik". To przekładaniec z sześciu warstw ciasta wypełniony siekanym mięsem, zwinięty w kształt księżyca i upieczony w piecu. Autorki tatarskiego przysmaku przyznają, że jego przygotowanie jest bardzo pracochłonne, ale "pierekaczewnik" smakuje znakomicie.

Docenili to już jurorzy "Bitwy regionów" na poziomie powiatowym, którzy swój werdykt ogłosili na niedzielnym "Święcie mleka i miodu" w Zakrzówku.

Oprócz nagrody dla KGW z Rzeczycy na wyróżnienia zasłużyły "Łychowianki" w Łychowa Szlacheckiego i "Liśniczanki" z Liśnika Małego. "Łychowianki" przygotowały "zupę z łobody", a "Liśniczanki" przyrządziły "pazibrobę z pieczonym boczkiem".

W "Bitwie regionów" Gminę Trzydnik Duży reprezentowała również Grupa Artystyczno-Rękodzielnicza "Pleciugi" z Rzeczycy Księżej, która do konkursu zgłosiła "kaszotto z podagrycznikiem i płatkami mniszka" oraz "pulpety z dzika".


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-kulinarne-sukcesy-kgw-w-zakrzowku,27298.html?p=1

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: