r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

dmuchance
21-06-2022

Czerwcowy festyn rodzinny

Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży i ościennych gmin bawili się w niedzielę 19 czerwca na Festynie Rodzinnym. W programie imprezy, która odbyła się na trzydnickim stadionie były m.in. konkursy kulinarne, występy artystyczne, pokazy rycerskie i wiele innych atrakcji.

Bardzo emocjonujące okazały się konkursy kulinarne "Razem smakuje lepiej" i "Sekrety smaku". W pierwszym, który był skierowany do indywidualnych kucharzy, komisja oceniła 11 potraw, przyznając trzy pierwsze i osiem drugich nagród. Pierwsze miejsca zdobyli Rafał Biss za "karkówkę z grillowanymi warzywami’, Katarzyna Mazurek za "pierogi z pieca" i Joanna Bosiak za potrawę "leśny mech z żelką truskawkową". Na drugim miejscu ex aequo jurorzy sklasyfikowali: "truskawkową chmurkę" Joanny Rogali, "ciasto ze szpinakiem Zielony Gaj" Zofii Zięby, "sernik królewski z bezą" Gabrieli Pączek, "pasztet z żurawiną" Haliny Drzewiej-Sosnówki, "śledzia pod szubą", który przyrządziła Olha Skopiuk, "karkówkę pod kiszona kapustą" Agnieszki Kopeć, "chłodnik" Magdaleny Skorupy i "leniwe gołąbki" Beaty Piątek.

W drugim konkursie ze swoimi stoiskami oraz bezalkoholowymi napojami i deserami startowały koła gospodyń wiejskich i zespoły. W tym przypadku jurorzy postanowili jednakowo ocenić wszystkich uczestników. Nagrody odebrały koła z Węglina, Łychowa Szlacheckiego, Olbięcina, Liśnika Małego, Dąbrowy i Rzeczycy Ziemiańskiej oraz Zespół "Świteź" z Węglina i Klub Seniora, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

Oprócz "mistrzów kuchni", w niedzielne popołudnie okazję do zaprezentowania się przed szeroką publicznością mieli laureaci konkursu wokalnego "A ja śpiewam": Alicja Mozgawa, Jowita Zięba, Hanna Jagiełło, Stanisław Płecha, Dominika Partyka i Kinga Warchoł.

Goście festynu oklaskiwali również akrobatów, tancerzy i wokalistów, związanych z miejscowym ośrodkiem kultury. Na plenerowej scenie pojawili się: Julia Twardygrosz, Weronika Zielińska, Magdalena Miśkiewicz, Stanisław Płecha, Dominika Partyka, Gabriela Mazurek, Wiktoria Tomczyk, Kinga Latawiec, Piotr Borkowski i Yulia Aleksiienko.

Ponadto o dobry humor uczestników imprezy zadbał Zespół "Świteź" z Węglina, który zaprezentował dwa skecze "Szkoła" i "Wywiadówka".

Na liście festynowych atrakcji były także m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, pokazy rycerskie, porady kosmetyczne i "Archery Tag", czyli gra łącząca elementy gry w dwa ognie, paintballa i łucznictwa oraz wystawa prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim.

Wśród gości byli: starosta kraśnicki Andrzej Rolla, wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, członek zarządu powiatu Henryk Flis, sekretarza gminy Tomasz Mularczyk i prezes Stowarzyszenia "Wschód Lubelskich Serc" Michał Stawiarski.

Niedzielny festyn zorganizowali wójt i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz ich partnerzy - Gmina Trzydnik Duży, Powiat Kraśnicki, Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej oraz Stowarzyszenie "Wschód Lubelskich Serc".

(fot. GOK Trzydnik Duży)

 

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-czerwcowy-festyn-rodzinny-foto,27268.html

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: