r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

W drodze po laury dla gospodarnych i wyjątkowych
14-06-2022

W drodze po laury dla gospodarnych i wyjątkowych

Trzy koła gospodyń wiejskich z gminy Trzydnik Duży znalazły się na podium półfinału wojewódzkiego tegorocznego konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”. Na liście, ogłoszonej w niedzielę 12 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, znalazły się „Łychowianki” z Łychowa Szlacheckiego i „Pleciugi” z Rzeczycy Księżej oraz „Liśniczanki” z Liśnika Małego, które zdobyły nagrody w dwóch kategoriach. Wszystkie awansowały do finału, który odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Do udziału w czwartej edycji konkursu, organizowanego przez samorząd województwa, zgłosiło się prawie 300 kół gospodyń wiejskich. Ich propozycje były oceniane w trzech kategoriach - "ciasto z owocami", "potrawa z kaszą" i "malowane na drewnie".

Spośród propozycji ciast pierwsze miejsce zajął "tort z ogródka", zgłoszony przez Koło Gospodyń Wiejskich "Łychowianki", a na trzeciej pozycji zostały sklasyfikowane "jagodzianki", upieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich "Liśniczanki". Koło z Liśnika Małego zdobyło również pierwszą nagrodę w kategorii "potraw z kaszą" za "pierogi z kaszą jaglaną".

Z kolei Grupa Artystyczno-Rękodzielnicza "Pleciugi" z Rzeczycy Księżej zajęła pierwsze miejsce w kategorii "malowane na drewnie" za odtworzony fragment wiejskiego, drewnianego płotu z kolorowymi elementami kwiatowymi.

Gminę Trzydnik Duży w niedzielnym półfinale reprezentowało również KGW w Węglinku, które w LCK zaprezentowało "pierogi z kaszą gryczaną i grzybami" oraz "ciasto z rabarbarem i truskawkami".

Był to ostatni z czterech półfinałów konkursu, w którym pula nagród wynosi ponad 100 tysięcy złotych. Zwycięzców finału wojewódzkiego poznamy 12 lipca w Zamościu.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 

Źródłó: IAS24

 

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-w-drodze-po-laury-dla-gospodarnych-i-wyjatkowych-foto,27230,1.html

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: