r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

 Poeci z powiatu na "Stacji poezja"
30-05-2022

Poeci z powiatu na "Stacji poezja"

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym po raz 23. gościł w piątek 27 maja uczestników Powiatowych Spotkań Poetów „Stacja poezja”. W tym roku swoje utwory deklamowało kilkunastu autorów w wieku od młodszych klas szkoły podstawowej po seniorów.

Każdy mógł zaprezentować dwa wiersze. Podczas tegorocznych prezentacji autorzy nawiązywali m.in. do tematu wojny w Ukrainie, a także deklamowali wiersze, napisane według japońskiej formy "haiku". To najkrótszy możliwy utwór poetycki, składający się maksymalnie z 17 sylab. W japońskim oryginale "haiku" ma tylko jedną linijkę, bez wersów, ale w innych językach liczba wersów nie przekracza trzech.

Wśród autorów, którzy przyjęli zaproszenie na "Stację poezja" byli mieszkańcy m.in.: Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej-Kolonii, Woli Trzydnickiej i Trzydnika Małego, a także Kraśnika, Kowalina w gminie Kraśnik oraz Księżomierzy Dzierzkowskiej i Księżomierzy Kościelnej w gminie Gościeradów.

Spotkania poetów z powiatu kraśnickiego przez prawie 20 lat odbywały się w Trzydniku Dużym jako konkursy recytatorskie wiersza autorskiego. Od 2017 roku impreza pod hasłem "Stacja poezja" nie ma formuły konkursu.

Wszyscy uczestnicy tegorocznego spotkania otrzymali dyplomy i vouchery do zrealizowana w księgarni w Kraśniku, które w imieniu organizatorów wręczali Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, sekretarz gminy Trzydnik Duży Tomasz Mularczyk i dyrektor miejscowego ośrodka kultury Ewa Sobota.

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-poeci-z-powiatu-na-stacji-poezja-foto,27120,1.html

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: