r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

 Podlaska pielgrzymka seniorów
23-05-2022

Podlaska pielgrzymka seniorów

Miejsca kultu trzech wyznań były celem majowej wyprawy członków Klubu Seniora „Radość Życia” z Trzydnika Dużego. W jednodniowej pielgrzymce wzięło udział ponad 50 osób.

Pierwszym punktem na szlaku pielgrzymów był Monster św. Onufrego w Jabłecznej, gdzie podziwiali także cerkiew i znajdujące się w niej ikony.

 

Kolejnym etapem była Bazylika w Kodniu z obrazem Matki Boskiej Kodeńskiej. Uczestnicy wyprawy obejrzeli tam również posiadłość, należącą w przeszłości do kodeńskiej linii rodu Sapiehów.

 

Potem pielgrzymi zwiedzili także Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Unickich w Pratulinie i słynną św. Górę Grabarkę, a na koniec wyprawy dotarli do malowniczo położonego nad Bugiem miasteczka Drohiczyn. Miasto w przeszłości przez ponad 200 lat było stolicą Podlasia, a obecnie jest siedzibą najmłodszej i najmniejszej diecezji w Polsce.

 

- Była to bardzo ciekawa i pouczająca podróż. Oprócz podziwiania niesamowitych krajobrazów, dowiedzieliśmy się wiele o historii tych terenów, w czym bardzo pomocni byli lokalni przewodnicy. Dodatkowymi informacjami podczas przejazdów w kolejne miejsca służył nasz emerytowany nauczyciel geografii Ryszard Zdyb - relacjonuje, towarzyszący seniorom, wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

 

Organizatorami majowej wyprawy byli Gmina Trzydnik Duży i Stowarzyszenie "Wschód Lubelskich Serc".

 

(fot. UG Trzydnik Duży)

 

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: