r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Powiatowe zmagania małych recytatorów
18-05-2022

Powiatowe zmagania małych recytatorów

Dwa wyróżnienia zdobyli reprezentanci gminy Trzydnik Duży w powiatowym etapie Małego Konkursu Recytatorskiego. Jurorzy, oceniających najlepszych recytatorów z powiatu kraśnickiego we wtorek 17 maja w Dzierzkowicach, docenili m.in. Julię Twardygrosz i Dominikę Latawiec.

Obydwie uczą się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Trzydnickiej, a podczas turnieju powiatowego występowały w najmłodszej kategorii wiekowej recytatorów z klas I - III.

Julia Twardygrosz z klasy II na wtorkowe przesłuchania przygotowała "Całuski i buziaczki" Agnieszki Frączek, a jej koleżanka z klasy Dominika Latawiec zaprezentowała "Kokoszki" Wandy Chotomskiej.

W etapie powiatowym w trzech kategoriach łącznie wystąpiło 39 recytatorów. Trzy nominacje, po jednej w każdej grupie wiekowej, zdobyły - Amelia Pituch z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie, Klara Paćkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Annopolu i Laura Dul ze Szkoły Podstawowej w Bobach Kolonii.

Oprócz Julii Twardygrosz i Dominiki Latawiec gminę Trzydnik Duży reprezentowała jeszcze Alicja Mozgawa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie wierszem "Leń" Jana Brzechwy.

Uczestników eliminacji oceniali - Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, dyrektor GOK w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska i bibliotekarka z ZPO w Terpentynie Renata Siudym, a wśród wręczających nominacje i dyplomy był wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Najlepsi recytatorzy z całego województwa zmierzą się w finale, który na początku czerwca odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-powiatowe-zmagania-malych-recytatorow,27066.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: