r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

 Gminna reprezentacja recytatorów
13-05-2022

Gminna reprezentacja recytatorów

Trzy osoby będzie liczyć reprezentacja Gminy Trzydnik Duży w powiatowym etapie tegorocznego Małego Konkursu Recytatorskiego. Podczas eliminacji, które odbyły się w czwartek 12 maja w miejscowym ośrodku kultury, nominacje zdobyli – Alicja Mozgawa, Julia Twardygrosz i Dominika Latawiec.

Alicja Mozgawa z klasy III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie została doceniona przez jurorów za interpretację wiersza "Leń" Jana Brzechwy. Kolejne nominacje zdobyły uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej. Julia Twardygrosz z klasy II na czwartkowe przesłuchania przygotowała "Całuski i buziaczki" Agnieszki Frączek, a jej koleżanka z klasy Dominika Latawiec zaprezentowała "Kokoszki" Wandy Chotomskiej.

Uczestników trzydnickich eliminacji oceniali - bibliotekarka Dorota Laskowska, nauczycielka języka polskiego Ewelina Suchora i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Dyplomy i nagrody wręczali w imieniu wójta - sekretarz gminy Trzydnik Duży Tomasz Mularczyk i Ewa Sobota dyrektor miejscowego ośrodka kultury, który ufundował trofea dla małych recytatorów.

Alicja Mozgawa, Julia Twardygrosz i Dominika Latawiec razem ze zwycięzcami eliminacji w pozostałych gminach powiatu kraśnickiego, powalczą o nominacje do etapu wojewódzkiego we wtorek 17 maja w Dzierzkowicach.

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: