r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Rodziny nagrodzone
02-05-2022

Rodzinne zespoły z nagrodami za eko-instrumenty

Druga edycja Rodzinnego Konkursu Ekologicznego z udziałem mieszkańców gminy Trzydnik Duży została oficjalnie zakończona. Komisja, oceniająca propozycje pod hasłem "Ze starego coś nowego" ogłosiła swój werdykt zaraz po świętach, a uroczyste podsumowanie artystycznej rywalizacji odbyło się w piątek 29 kwietnia.

W siedzibie organizatora, czyli miejscowym ośrodku kultury, nagrody odebrały rodzinne zespoły, które w tym roku wykonywały na przykład z tektury, rur kanalizacyjnych i kapsli, repliki instrumentów muzycznych.

Wszystkie zostały zaprezentowane na pokonkursowej wystawie, która towarzyszyła piątkowemu spotkaniu.

Pierwszą nagrodę za fortepian otrzymały Elżbieta, Emilia, Justyna i Kinga Ziółkowskie z Rzeczycy Księżej. Na drugie zasłużyły trzy rodzinne zespoły. To: Dominika, Patryk, Kinga i Ewa Latawiec z Trzydnika Małego, Małgorzata, Oliwia, Izabela i Grzegorz Słabczyńscy z Łychowa Gościeradowskiego oraz Adam, Jolanta i Marcin Skoczylasowie z Węglina. Autorzy kolejnych trzech prace zostali uhonorowani równorzędnymi trzecimi nagrodami. Otrzymali je: Krzysztof, Ewelina i Piotr Górni z Łychowa Szlacheckiego, Dominika, Bartosz i Kornelia Latek oraz Kacper Kłosowski z Rzeczycy Księżej, a także Natalia, Tymoteusz, Anna i Jacek Biernaccy z Rzeczycy Księżej.

Trofea wręczali - patron honorowy konkursu, którym był wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, sekretarz gminy Tomasz Mularczyk i Ewa Sobota dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, czyli organizatora konkursu.

Fundatorami nagród dla ekologicznych rodzin byli - Producent Regranulatów HDPE PP LDPE firma "Akpol" i Gmina Trzydnik Duży, a w organizacji zabawy instruktorów GOK wsparły wolontariuszki z Ukrainy - Julia i Olena.


(fot. M. Ciosek/GOK Trzydnik Duży)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-rodzinne-zespoly-z-nagrodami-za-eko-instrumenty,26972.html

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: