r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Młode ilustratorki z nagrodami
29-04-2022

Młode ilustratorki z nagrodami

W Muzeum Narodowym w Lublinie odbyła się gala 21. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej”. Wśród młodych plastyków, którzy zostali na nią zaproszeni były Alicja Garbacz i Natalia Kulpa, które rozwijają swoje zdolności na zajęciach w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

Alicja Garbacz zdobyła w tym konkursie wyróżnienie, a praca Natalii Kulpy została zakwalifikowana na pokonkursową wystawę, która również została otwarta podczas gali w lubelskim muzeum. Obydwie plastyczki pracują pod kierunkiem Olimpii Koziej-Kuli, która towarzyszyła swoim podopiecznym razem z dyrektor GOK w Trzydniku Dużym Ewą Sobotą.

Nagrody, wyróżnienia i podziękowania wręczali wicekurator oświaty w Lublinie Piotr Szczepanik i dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akcją" w Lublinie Agnieszka Walkiewicz-Puła.

Uroczystość była połączona z otwarciem pokonkursowej wystawy plastycznej i koncertem laureatów 21. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza.

Jury konkursu na ilustracje wyłoniło laureatów spośród autorów 254 prac z 7 województw. Łącznie jurorzy przyznali 21 równorzędnych nagród i 19 wyróżnień. Alicja Garbacz znalazła się w gronie wyróżnionych ze swoją pracą do wiersza Czechowicza "Lublin z dala". Z kolei wśród 64 prac, wybranych na wystawę, był suchoryt Natalii Kulpy do wiersza Czechowicza "Na wsi".

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: