r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Z GOK na krajowe salony
25-04-2022

Z GOK na krajowe salony

Dwie młode plastyczki, które rozwijają swoje pasje na zajęciach w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, zostały docenione przez jury 21. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej". Alicja Garbacz zdobyła wyróżnienie, a praca Natalii Kulpy została zakwalifikowana na pokonkursową wystawę.

W konkursie, który pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, jury oceniło 254 prace, nadesłane przez autorów z 7 województw. Łącznie przyznało 21 równorzędnych nagród i 19 wyróżnień. W gronie wyróżnionych znalazła się Alicja Garbacz ze swoją pracą do wiersza Czechowicza pod tytułem "Lublin z dala". Z kolei na pokonkursowej wystawie zostaną zaprezentowane 64 ilustracje, w tym suchoryt Natalii Kulpy, także do wiersza Czechowicza "Na wsi".

Obydwie autorki kształcą swoje umiejętności plastyczne w GOK w Trzydniku Dużym pod kierunkiem instruktorki Olimpii Koziej-Kuli.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 27 kwietnia w Muzeum Narodowym w Lublinie i będzie połączone z koncertem laureatów XXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza oraz wernisażem pokonkursowej ekspozycji.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-z-gok-na-krajowe-salony,26937.html?p=1

Praca

pravca

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: