r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Kawałek plakatu
22-04-2022

Drugie Misterium Męki Pańskiej w plenerze

Po sukcesie premiery Misterium Męki Pańskiej w Węglinie w gminie Trzydnik Duży widowisko w wykonaniu miejscowego zespołu "Świteź" zostanie zaprezentowane w Kraśniku. Widzowie będą je mogli obejrzeć w niedzielę 24 kwietnia w Parku im. Jana Pawła II o 19.00.

Spektakl w całości przygotowała i zaprezentuje grupa około 30 artystów w wieku od 9 do 40 lat, przy czym większość stanowią nastolatkowie i niewiele ponad 20-letni członkowie zespołu, który w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Autorką scenariusza i reżyserką jest kierownik zespołu "Świteź" Ewa Miśkiewicz.

Jeszcze przed pandemią grupa wystawiała misterium przed lub tuż po świętach wielkanocnych, przeważnie w kościołach, nie tylko w gminie Trzydnik Duży. W Niedzielę Palmową 10 kwietnia tego roku po raz pierwszy widowisko odbyło się w plenerze na boisku przy OSP w Węglinie. Szacuje się, że mogło je wtedy obejrzeć nawet około 500 osób, które były pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i pracy artystów.

Grę aktorską, ciekawą scenografię, oryginalne rekwizyty i podniosłą atmosferę doceniły m.in. władze Kraśnika, które razem z Gminą Trzydnik Duży zapraszają na niedzielne wydarzenie.


(fot. organizatorzy)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-drugie-misterium-meki-panskiej-w-plenerze,26944.html

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: