r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

fortepian
22-04-2022

Nagrody za ekologiczne instrumenty przyznane

Z tektury można zbudować… fortepian, z rur kanalizacyjnych – saksofon, a kapsle wykorzystać na przykład do budowy bębna. Udowodnili to mieszkańcy gminy Trzydnik Duży, którzy m.in. takich surowców użyli do przygotowania prac, zgłoszonych w tegorocznym Rodzinnym Konkursie Ekologicznym. Organizatorzy zabawy pod hasłem „Ze starego coś nowego” właśnie ogłosili wyniki drugiej edycji konkursu, w którym tematem były repliki instrumentów muzycznych.
Za najciekawszą został uznany fortepian, wykonany przez Elżbietę, Emilię, Justynę i Kingę Ziółkowskie z Rzeczycy Księżej.

Drugie nagrody odbiorą aż trzy rodzinne zespoły. To: Dominika, Patryk, Kinga i Ewa Latawiec z Trzydnika Małego, Małgorzata, Oliwia, Izabela i Grzegorz Słabczyńscy z Łychowa Gościeradowskiego oraz Adam, Jolanta i Marcin Skoczylasowie z Węglina.

Trzy prace zostały również uhonorowane równorzędnymi trzecimi nagrodami. Otrzymają je: Krzysztof, Ewelina i Piotr Górni z Łychowa Szlacheckiego, Dominika, Bartosz i Kornelia Latek oraz Kacper Kłosowski z Rzeczycy Księżej, a także Natalia, Tymoteusz, Anna i Jacek Biernaccy z Rzeczycy Księżej.

Uroczyste podsumowanie konkursu, któremu patronował wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, odbędzie się w piątek 29 kwietnia o 16.00 w ośrodku kultury. Laureaci odbiorą wtedy nagrody, które ufundowała firma "Akpol".

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-nagrody-za-ekologiczne-instrumenty-przyznane-foto,26930,1.html

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: