r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Zapisy wokalistów rozpoczęte
14-02-2017

Zapisy wokalistów rozpoczęte

Rozpoczyna się 22 edycja ogólnopolskiego konkursu piosenki "Wygraj sukces". Eliminacje wstępne odbędą się w kilkudziesięciu miejscach w kraju, wśród których, od początku imprezy, jest Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym w powiecie kraśnickim.

Wprawdzie trzydnickie przesłuchania odbędą się pod koniec kwietnia, ale zgłoszenia chętnych są przyjmowane do 17 marca.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież, od klas zerowych po uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy powinni przygotować po dwa polskie utwory. Jeden musi pochodzić z jednej z 17 płyt, które ukazały się po dotychczasowych edycjach konkursu. Wybór drugiej piosenki organizatorzy pozostawiają wokalistom.

Najlepsi wykonawcy z eliminacji wstępnych wezmą udział w etapie regionalnym, który jest planowany między 18 maja a 2 czerwca. Finał odbędzie się w drugiej połowie czerwca, a laureat Grand Prix i jego instruktor w nagrodę pojadą na wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem.

"Wygraj sukces" to jeden z najbardziej popularnych konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej w Polsce. Wymyślił go w 1996 roku w Tarnobrzegu Jarosław Piątkowski - muzyk i właściciel studia nagrań, który postanowił zachęcić do śpiewania dzieci nawet z najmniejszych miejscowości. Uznał, że w konkursach piosenki występują one bardzo rzadko, ponieważ nie mają akompaniamentu lub podkładu muzycznego. Dlatego razem ze swoimi przyjaciółmi napisał kilka piosenek, które początkowo były wydane na kasetach, a później na płytach. Wydawnictwa te zawierają piosenki z przykładowym wykonaniem solisty oraz "czyste" podkłady muzyczne. W ten sposób dzieci mogą przygotowywać własne interpretacje wybranego utworu.

W ubiegłym roku w eliminacjach w Trzydniku Dużym wystartowało prawie 40 wykonawców, z których 8 otrzymało nominacje do dalszego etapu konkursu.

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: