r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Jubileusz 100 - lecia urodzin Pana Bolesława Kowalskiego
25-01-2017

Jubileusz 100 - lecia urodzin Pana Bolesława Kowalskiego

W dniu 24 stycznia  2017 r. Pan Bolesław Kowalski, mieszkaniec wsi Olbięcin obchodził swoje 100 urodziny. Z tej okazji szacownego Jubilata odwiedziła delegacja Urzędu Gminy Trzydnik Duży na czele z Panem Wójtem Franciszkiem Kwietniem, Starostwo Powiatowe reprezentował Pan Starosta Kraśnicki Andrzej Maj, a PT KRUS w Kraśniku Pani Agnieszka Szymula. Zostały odczytane listy gratulacyjne ,w tym od Pani Premier Beaty Szydło, złożono najserdeczniejsze życzenia, kwiaty i upominki.

Pan Bolesław Kowalski  major Wojska Polskiego w stanie spoczynku jest ostatnim żyjącym na Lubelszczyźnie żołnierzem generała Franciszka Kleeberga, weteranem walk pod Kockiem. Po wojnie pracował we własnej kuźni, działał w ruchu kombatanckim, był prześladowany przez władze komunistyczne. Wychował dwóch synów i córkę, doczekał się       9 wnuków i 12 prawnuków. Z inicjatywy rodziny pana Bolesława  w jego domu powstała izba pamięci gdzie zgromadzone są liczne medale ,odznaczenia i pamiątki.                            

Gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy kolejnych długich lat życia w zdrowiu i znakomitej formie.

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: