r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Powiatowego przeglądu kolędniczego dzień II
13-01-2017

Powiatowego przeglądu kolędniczego dzień II

Soliści oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne prezentowały się w piątek 13 stycznia podczas drugiego dnia Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych.
Podczas przesłuchań, które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, zdecydowanie liczniejsza była ta pierwsza grupa, w której wystąpiło prawie 30 wykonawców, natomiast w rywalizacji zespołów wzięła udział niespełna dziesiątka.

Frekwencja w poszczególnych kategoriach miała swoje odzwierciedlenia także w liczbie nagród i wyróżnień. Za występy solowe jury przyznało aż 7 nagród i trzy wyróżnienia, natomiast zespoły otrzymały 3 nagrody i 4 wyróżnienia. Wszyscy zostali też docenieni już za sam udział w przeglądzie, czym potwierdzili, że chcą kultywować bożonarodzeniowe tradycje artystyczne.

W kategorii solistów nagrody otrzymali: Bartosz Mulier, Aleksandra Zięba i Lucia Luperto z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, Edyta Świderek i Julia Woźniak z GOK w Trzydniku Dużym, Dominika Jaśkiewicz z Zespołu Szkół w Annopolu i Julia Bartoś z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku. Na wyróżnienie zasłużyli: Letycja Łyszczarz ze Studia Muzyki Rozrywkowej i Jazzu "J’Sound", Dominika Mazur z Publicznego Gimnazjum w Stróży i Julia Nycz z CKiP w Kraśniku.

Wśród zespołów jurorom najbardziej spodobały się prezentacje, które przygotowały grupy: "Sekret" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, "Błękitne korale" z Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku i "Krzemień" ze Szkoły Podstawowej w Świeciechowie. Na liście wyróżnionych znalazły się: "Sing" z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie, "Effatha" z parafii w Stróży i "Tęczowe Nutki" z miejscowej szkoły podstawowej oraz "Allegro" z CKiP w Kraśniku.

Czwartkowe prezentacje oceniali: Iwona Niewczas z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie,
Dorota Laskowska z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym, Robert Dorosz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

W ostatnim dniu przeglądu w Trzydniku Dużym, w sobotę 14 stycznia, od 9.30 na scenie będą się prezentować dorośli artyści.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: