r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Do kraju tego…
02-12-2021

Do kraju tego…

Koncert zatytułowany "Do kraju tego…" w gminie Trzydnik Duży zakończył obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W środę 1 grudnia miejscowy ośrodek kultury gościł około 90 melomanów.

W ramach "Roku Norwidowskiego" do Trzydnika Dużego przyjechali artyści Teatru Muzycznego z Lublina. Utwory Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki do tekstów Stefana Witwickiego, Adama Mickiewicza, Bohdana Zalewskiego oraz fragmenty poezji Cypriana Kamila Norwida prezentowali: Anna Barska i Mariola Zagojska - sopran, Patrycjusz Sokołowski - bas i Karolina Hordyjewicz - fortepian.

Po zakończeniu, trwającego prawie 1,5 godziny koncert, słuchacze nagrodzili wykonawców owacją na stojąco.

Na widowni zasiedli m.in. przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych - starosta kraśnicki Andrzej Rolla i Andrzej Gotner z wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz Tomasz Mularczyk.

Środowy koncert, finansowany ze środków Powiatu Kraśnickiego, był zwieńczeniem obchodów narodowego święta, które w gminie Trzydnik Duży rozpoczęły się 7 listopada.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Żródło: 

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-do-kraju-tego,26215.html

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: