r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Kawałek plakatu z napisami
29-11-2021

Finał obchodów narodowego święta

W gminie Trzydnik Duży kończą się obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich ostatnim akcentem będzie koncert pod hasłem "Do kraju tego" w ramach "Roku Norwidowskiego". Artyści Teatru Muzycznego w Lublinie wystąpią w środę 1 grudnia o 12.00 w trzydnickim ośrodku kultury.

Utwory Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki do tekstów Stefana Witwickiego, Adama Mickiewicza, Bohdana Zalewskiego oraz fragmenty poezji Cypriana Kamila Norwida zaprezentują: Anna Barska i Mariola Zagojska - sopran, Patrycjusz Sokołowski - bas i Karolina Hordyjewicz - fortepian.

Anna Barska jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ma również dyplom Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w klasie fortepianu i tytuł magistra muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Mariola Zagojska również jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a swoje umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach wokalnych, m. in. u prof. Alison Pearce.

Patrycjusz Sokołowski ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Potem zdobył wiele nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach wokalnych.

Absolwentką filii tej samej uczelni w Białymstoku jest pianistka Karolina Hordyjewicz, która po studiach, oprócz pracy w Teatrze Muzycznym w Lublinie, rozpoczęła nauczanie gry na fortepianie w szkołach muzycznych, a także brała udział w kursach i konkursach kameralnych oraz pianistycznych.

Środowy koncert, finansowany ze środków Powiatu Kraśnickiego, jest zwieńczeniem obchodów narodowego święta, które w gminie Trzydnik Duży rozpoczęły się 7 listopada. Przez kilka kolejnych tygodni w miejscowym ośrodku kultury i świetlicach wiejskich odbywały się m.in. spotkania, prezentacje, warsztaty i lekcje oraz turnieje sportowe.


Plakat
(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-final-obchodow-narodowego-swieta,26200.html

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: