r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Wystawa prac
22-11-2021

Wystawa (nie)zapomnianych tradycji w GOK

Przez prawie pięć miesięcy twórcy ludowi, poeci i członkinie kół gospodyń wiejskich z gminy Trzydnik Duży brali udział w sesjach zdjęciowych, dokumentujących lokalne dziedzictwo kulturowe. Ich efekty można podziwiać na wystawie w miejscowym ośrodku kultury, która powstała w ramach projektu, współfinansowanego z funduszy unijnych.

Ekspozycję zatytułowaną "(Nie)zapomniane tradycje na Ziemi Trzydnickiej" mieli już okazję poznać uczestnicy obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pod koniec listopada będzie ona prezentowana na sesji Rady Powiatu Kraśnickiego, a kolejnych gości pomysłodawcy wystawy zapraszają do GOK do końca roku.

Sesje autorstwa Olimpii Koziej-Kuli, organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej, odbywały się od czerwca do października. Dokumentującą je ekspozycję przygotowali członkowie stowarzyszenia oraz współpracujący z nim pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym.

Ponadto w ramach grantu, przekraczającego 20 tysięcy złotych, autorzy projektu kupili m.in.: aparat fotograficzny, projektor multimedialny, ekran, stoliki bankietowe, obrusy i filiżanki.

Podczas podsumowania projektu wystąpił Zespół "Świteź" z Węglina z widowiskiem obrzędowym "Darcie pierza", można było również spróbować produktów regionalnych, przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich w Woli Trzydnickiej i Łychowie Szlacheckim.

Wszystkie pomysły pod wspólną nazwą "(Nie)zapomniane tradycje na Ziemi Trzydnickiej" były współfinansowane ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej.

(fot. Olimpia Koziej-Kula)

 
Źródło: IAS 24
 
 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: