r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Dzieci grające w planszówkę
12-11-2021

Planszówka? To jest to!

Gry planszowe rozwijają, zapewniają rozrywkę i łączą ludzi w różnym wieku. W ostatnich tygodniach przekonali się o tym mieszkańcy gminy Trzydnik Duży, którzy wzięli udział w cyklu turniejów, odbywających się w miejscowych świetlicach.

W rywalizacji wzięło udział ponad 60 osób, od dzieci po seniorów, które spotykały się w ośmiu świetlicach w Budkach, Łychowie Gościeradowskim, Olbięcinie, Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej, Trzydniku Dużym, Węglinku i Woli Trzydnickiej.

Uczestnicy zmagań mogli się sprawdzić w różnych grach, od dobrze znanych dla kilku pokoleń, po współczesne planszówki. Grali m.in. w "Chińczyka", "Monopol", "Śpiąca Królewnę", "Rumminkub", "Inspektora Pytanko", "Eurobusiness" czy "Milionerów".

Badania naukowe potwierdziły, że gry planszowe mają wiele zalet. Pomagają m.in.: formować pamięć, wspierają rozwój dziecka, zmniejszają stres, wzmacniają układ odpornościowy, obniżają ciśnienie krwi, zmniejszą ryzyko chorób psychicznych, bawią i integrują. Popularne "planszówki" są również stosowane w leczeniu terapeutycznym, dzieci, osób niepełnosprawnych umysłowo lub fizycznie, osób starszych i powracających do zdrowia po wypadkach.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Żródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-planszowka-to-jest-to-foto,26116,1.html

 

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: