r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Kawałek plakatu
14-10-2021

Pierwsze wspólne obchody dnia osób starszych

Starsi i młodsi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży będą razem obchodzić Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Pierwsze "Spotkanie pokoleń" odbędzie się w miejscowym ośrodku kultury w czwartek 21 października, ale liczba uczestników jest ograniczona i obowiązują zapisy. Chętni mogą się zgłaszać telefonicznie pod numer: 15 873 18 26.

Uroczystość w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym rozpocznie się o 10.00. Jako pierwsi z okolicznościowym programem artystycznym wystąpią uczniowie szkół podstawowych z Trzydnika Dużego i z Olbięcina. Ponadto na scenie zaprezentują się młodzi soliści z GOK i poetka z Woli Trzydnickiej Maria Magdziak oraz członkowie Klubu Seniora "Radość życia". Ci ostatni przygotowują również pokaz mody pod hasłem "Stylowy senior", a w dalszej części spotkania wszyscy goście obejrzą film, "Seniorzy z inicjatywą", dokumentujący warsztaty, zajęcia, spotkania, wyjazdy i zabawy z udziałem członków klubu, który działa w trzydnickim ośrodku kultury od 2017 roku.

Fotograficzną relację z dotychczasowej działalności klubu będzie można obejrzeć na wystawie, połączonej z ekspozycją wyrobów rękodzielniczych, które również powstały podczas zajęć w ciągu minionych czterech lat.

Program czwartkowych obchodów dopełni wykład na temat zdrowego stylu życia i recital Grzegorza Szyfera. Wokalista z Trzydnika Dużego Kolonii debiutował podczas tegorocznych dożynek w gminie Trzydnik Duży, a jego występ tak spodobał się publiczności, że organizatorzy ponownie zaprosili go na scenę.

Do udziału w "Spotkaniu pokoleń" zapraszają - wójt gminy Trzydnik Duzy Krzysztof Serafin, który jest patronem honorowym obchodów, a także GOK i szkolne koła wolontariatu z Trzydnika Dużego, Olbięcina i Łychowa Gościeradowskiego.

Plakat
(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-pierwsze-wspolne-obchody-dnia-osob-starszych,25970.html

 

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: