r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Przedstawiciele gminni
07-09-2021

Gminne sukcesy na dożynkach powiatowych

Dwie nagrody i dwa wyróżnienia to dorobek gminy Trzydnik Duży w konkursach, które odbyły się na tegorocznych dożynkach powiatowych. Rolnicy z powiatu kraśnickiego podziękowali za żniwa w niedzielę 5 września w Liśniku Dużym.

W konkursie wieńców drugie miejsce w kategorii kompozycji współczesnych zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Łychowie Szlacheckim, natomiast wieniec tradycyjny, uwity przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Ziemiańskiej zdaniem jury zasłużył na wyróżnienie.

Obydwa koła przygotowały również stoisko promujące gminę Trzydnik Duży, za które jurorzy przyznali im drugie miejsce, doceniając m.in. walory estetyczne oraz oryginalność i smak potraw regionalnych.

Rolnicy z gminy Trzydnik Duży znaleźli się również wśród gospodarzy, którzy zostali uhonorowani za swoją pracę dyplomami starosty kraśnickiego. Andrzej Rolla wręczył takie wyróżnienia Radosławowi Przywarze z Trzydnika Dużego Kolonii i Marcinowi Skoczylasowi z Węglina.

Z sukcesów KGW i rolników dumni byli pozostali członkowie trzydnickiej delegacji, którą tworzyli wójt Krzysztof Serafin, sekretarz Tomasz Mularczyk, radni i sołtysi oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.

Wszyscy dziękują uczestnikom dożynek, którzy odwiedzili stoisko promocyjne, a za pomoc w godnym reprezentowaniu gminy na forum powiatowym słowa uznania kierują do druhów z OSP w Rzeczycy Ziemiańskiej na czele z Tomaszem Jabłońskim.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS 24

 

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: